55-60% місць у ВР займуть кияни

22 серпня, 2007, 14:39 325
Додати до обраного
Такий висновок дослідження Громадянською мережею ОПОРА регіонального представництва кандидатів у списках чотирьох основних партій.

55-60% депутатських місць у Верховній раді України шостого скликання займуть кияни.

Такий висновок дослідження Громадянською мережею ОПОРА регіонального представництва кандидатів у виборчих списках чотирьох основних політичних партій (Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, Комуністична партія України та блок “Наша Україна – Народна Самооборона”) сьогодні під час прес-конференції в Києві оприлюднила координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Ольга Айвазовська
УНІАН
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська
За її словами, Партія регіонів та Блок Юлії Тимошенко забрали мандати у регіонів на користь Києва, а Комуністична партія та блок “Наша Україна-Народна Самооборона” додали депутатських місць областям за рахунок позитивних прогнозів щодо рейтингів.

Як повідомила Айвазовська, Партія регіонів, на відміну від розподілення депутатських місць у Верховній раді України п’ятого скликання, зменшила регіональне представництво в усіх областях України в середньому на 1-3 мандати. Незначний приріст парламентських місць прогнозується у Полтавській області, АРК та Севастополі (по 1). Надзвичайний приріст депутатських місць - 34 Партія регіонів забезпечила для столиці України.

В свою чергу, у прохідній частині списку Комуністичної партії України, порівняно зі списком кандидатів у депутати Верховної Ради україни п’ятого скликання, додаткові мандати (по одному) можуть отримати Донецька, Рівненська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Кіровоградська, Полтавська, Вінницька, Миколаївська, Одеська області, АРК, Севастополь, та 3 мандати – Київ.

Блок “Наша Україна - Народна Самооборона”, згідно з даними дослідження, збільшив регіональне представництво кандидатів у власному партійному списку. Так, приріст відбувся у Закарпатській (+3), Тернопільській (+2), Чернівецькій (+2), Рівненській (+2), Волинській (+1), Чернігівській (+1), Дніпропетровській (+1), Донецькій (+3), Харківській (+1) областях та АРК із Севастополем (+1). Столиця додатково отримала 6 потенційно прохідних місць. Втім, зменшено представництво Львівської (-2), Київської (-3), Черкаської (-1), Запорізької (-1) та Одеської (-1) областей.

Блок Юлії Тимошенко, за оцінкою експертів, майже продублював Партію регіонів щодо регіонального представництва у власних списках кандидатів від областей України. Так, 9 областей, згідно з прогнозами, отримає меншу кількість мандатів на 1-2, порівняно із Верховною радою п’ятого скликання. Додаткові депутатські місця дістануться Закарпатській (+1), Львівській (+1), Волинській (+2) та Миколаївській (+2) областям. А Київ додатково набирає на свій рахунок ще 12 “депутатомісць”.

Таким чином, збільшено сумарне представництво Заходу України на 6 мандатів та Києва – на 30, водночас втратили свої місця у майбутньому парламенті представники Сходу – 9 депутатських місць, Півночі – 12 мандатів, Півдня – 8 і Центру – 7 місць.

Київ, за даними дослідження, прогнозовано отримає 260 мандатів, що збільшить відрив депутатів Верховної ради України від регіонів та зменшить загальноукраїнську представницьку спроможність нового парламенту.

При проведенні дослідження враховувалися списки чотирьох основних політичних сил – Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко, Комуністичної партії України та блоку “Наша Україна-Народна самооборона”, які прогнозовано долають 3% бар’єр. Рейтинг партій узагальнено на основі досліджень 5 соціологічних служб та центрів, що оприлюднювалися з 16 липня по 7 серпня 2007 року через провідні інформаційні агенції України.

Прогнози показують, що Партія регіонів – може отримати 193 депутатських мандати, Блок Юлії Тимошенко – 130, блок ”Наша Україна - Народна Самооборона” – 96 мандатів, Комуністична партія України – 31 мандат. Під час дослідження списків не враховувалися партії, які, за прогнозами, не долають 3% бар’єр.

Довідка. Громадянська мережа ОПОРА – це позапартійна загальнонаціональна мережа активістів та громадських організацій, яка працює з метою розвитку демократії та громадянського суспільства в Україні шляхом вироблення ефективних механізмів контролю за діями влади з боку громадськості.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.Ш.
Побачили помилку - контрол+ентер
22 серпня, 2007, 14:39 325
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції