Німецька загадка російської душі

Німецька загадка російської душі

Дмитро Корчинський / Фото: УНІАН

У Кремлі поряд із Царь-пушкой і Царь-колоколом поставлять Царь-стратегічну ракету. Нею будуть пишатися російські школярі молодших класів.

Ромейська кіннота Х ст. озброювалася булавами. Ними було розбито так багато голів наших предків – печенігів, варягів і полян – що булава назавжди залишилася для нас символом влади.

І для росіян (які забрали у нас так багато символів) також. Саме тому вони вирішили назвати свою нову балістичну ракету "Булава". Під неї збудовано кілька атомних підводних човнів. Але вони не становлять загрозу миру, позаяк ракета не літає. Себто, іноді її вдається запустити. Кожна п'ята спроба запуску оголошується успішною (це означає, що ракета одразу не падає на тих, хто запускає). Втім, це не важливо, адже булава лишається символом влади, навіть якщо вона сувенірна (більшість булав у наших музеях для бою не придатні).

Незабаром в Кремлі поряд з Царь-пушкой і Царь-колоколом поставлять Царь-стратегічну ракету. Нею будуть пишатися російські школярі молодших класів, її фотографуватимуть японські туристи – а це, зрештою, найголовніше. Навіщо їй літати, як нема на кого.

Медведєв не перший, хто помітив, що Росії потрібна інноваційна економіка. Трохи раніше це зрозумів Петро І. Попри весь хохлосрач, він був талановитою людиною (серед гомосексуалістів чомусь багато талантів). Він зрозумів, що подвиг Олександра Невського, який розігнав німецьку географічну експедицію на Чудському озері, щоб на 500 років захистити Росію від передових технологій, має бути вшанований, але без німців далі неможливо розвивати російську самобутність.

Німці – інженери, адміністратори, професори, зрештою члени правлячого дому, забезпечували російський інноваційний розвиток до 1914 р. Навіть укладання російського історичного міфу та російської історіософії взагалі, було доручене історикам-німцям. Саме тому у росіян усі луї – людовики, а анрі – генріхи.

У зв'язку з цим, чорною невдячністю і категоричною помилкою було вступити у Першу світову війну на боці противників країн "Вісі". Для Росії воювати з німцями означало воювати з лобними долями власного мозку. В перші дні війни в Петербурзі було розгромлене німецьке посольство, сам Петербург було перейменовано на Петроград (на цьому його столичні функції і завершилися), російські німці замість технологій почали вправлятися в лояльності, змінювати прізвища на костромський манір, пити горілку, забувати арифметику. За три роки боротьби з "німецьким засиллям" імперія занурилася до повного хаосу.

Для прискіпливих читачів варто зауважити, що автор є переконаним франкофілом, отже, сам з підозрою ставиться до тевтонів і вважає, що їх небезпечно допускати до куховарництва, зіпсують артишоки.

Радянську промисловість піднімали німецькі інженери з американськими паспортами. Варто зауважити, що Америка сама значною мірою трималася на німецьких мізках і німецькій вдачі. На початку ХХ ст. 20% навчальних закладів США мали німецьку мову викладання. Довелося приймати спеціальний закон про обов'язковість англійської мови в освіті.

Після другої світової війни двохполярний світ насолоджувався гонкою озброєнь завдяки німецьким вченим і німецьким науковим чудесам, які обслуговували обидва полюси.

Як зауважують сучасні дослідники, коли закінчилися німецькі технології, СРСР розвалився. Спроба замінити німецькі мізки єврейськими не принесла бажаного результату. По-перше, у ХХ ст. єврейські мізки були зайняті думками про становлення ізраїльського хай-тек більше, аніж проблемами радянської оборони, по-друге, як єврейську долю не можна уявити без німецької пенітенціарної системи, так і єврейський геній без німецьких університетів.

Сучасне співробітництво "Газпрому" з "Рургазом" та відставними німецькими політиками носить не лише економічний, але і магічний характер. Путін вважає, що доки німці матимуть відношення до російського газу, він ніколи не вичерпається.

Дитина, приглядаючись до інших людей, усвідомлює себе людиною. Українці повинні споглядати, оцінювати, порівнювати інші народи, щоб усвідомити себе. Немає "повноцінних" і "неповноцінних" народів, але є народи геніальні і лиховісні, музичні і пластичні, войовничі і лагідні, обрані і приречені.

Панує лівацька тенденція все зводити до питань економіки і державного устрою, ігнорувати кров, ґрунт, місію, долю, геній і породу коней. Проблема в тому, що лівацькі пояснення логічні, але хибні. Вони спрощують, але не пояснюють.

Справжні причини великих подій не піддаються обчисленню, не вкладаються в статистику, вони можуть бути привідкриті лише через метафори і завжди являють собою парадокс.

Для прикладу, сучасні історики-антифашисти вважають, що Гітлер, перебуваючи в полоні расової теорії, недооцінював роль кавалерії й саме це стало причиною ряду невдач, зокрема під Москвою. Гадаю, тут далося взнаки його дрібнобуржуазне походження.

Натомість Наполеон походив із провінційної шляхти. Тому навіть його трохи кумедне захоплення артилерією не перешкодило йому взяти Москву і, найголовніше, наступного року впровадити гусарську шаблю нового зразку!

____________________________________

Читайте також:

Добре вже було

Колись українців називали нацією козаків. Та необачні лицарі Січового братства становили мізерний відсоток нації, решта служили козачками при магнатах.

Повʼязані теми:

Наступна публікація