Балога за зміну Конституції

21 серпня, 2007, 08:51 199
Додати до обраного
Втім, референдум з цього питання не варто проводити одночасно з достроковими виборами.

Балога-Тимошенко
razom.org.ua
Міняти Конституцію Балога збирається разом з Блоком Тимошенко.
Виборчий блок “Наша Україна – Народна самооборона” виступає за розробку нової редакції Конституції та винесення її на широке всенародне обговорення. Водночас, представники блоку вважають недоцільним проведення конституційного референдуму одночасно з достроковими парламентськими виборами 30 вересня цього року.

Про це повідомляє інтернет-представництво блоку НУ-НС із посиланням на главу Секретаріату президента України, керівника виборчого штабу блоку Віктор Балога.

За його словами, недосконалість Конституції очевидна, вона вже призвела до кризових явищ у владі та політикумі. “Саме через те, що нинішня Конституція не врегульовує низку принципових механізмів функціонування та розподілу влади, наша країна відчула на собі руйнівний вплив політичної корупції, владного монополізму, зради й обману. Аби запобігти рецидивам цих явищ, потрібно закріпити чіткими конституційними нормами одержаний досвід вирівнювання диспропорцій у владі”, сказав представник НУ-НС.

Балога вважає, що зміни до Основного Закону слід опрацьовувати на основі аналізу вітчизняної державотворчої практики та кращих зразків світового конституційного права. “Ще не зроблені всі висновки з нашого недавнього минулого, в умовах розгорнутої виборчої кампанії деякі підводні камені у владно-політичних конфігураціях можуть залишитися непоміченими. Експрес-метод підготовки нової редакції найголовнішого документа країни може обернутися серйозними помилками”, - вважає керівник президентського Секретаріату.

Він наголосив, що блок НУ-НС вітає ініціативи щодо корекції Конституції, зокрема ті, що виходять від БЮТ - за словами Балоги, головного політичного союзника блоку. "Ми одержали наочне підтвердження, що зміни до Конституції – це вимога не лише політичних партій. Цього усвідомлено потребує суспільство”, - сказав політик. 

Він  висловив упевненість в тому, що всенародне обговорення проекту оновленої Конституції неодмінно відбудеться. “Ні в якому разі не можна усувати народ від визначення шляху, яким має йти його країна. Референдум – одна з форм прямого народовладдя, і в такий спосіб можна одержати реальний зріз суспільних очікувань і пропозицій. Про важливість повноцінної дискусії щодо Конституції неодноразово говорив і президент Віктор Ющенко”, наголосив Балога. 

Водночас він вважає, що проведення конституційного референдуму чи іншого плебісциту в день позачергових парламентських виборів лише зашкодить роботі над Основним Законом. 

“Голосування 30 вересня важливе, як ніколи, адже саме з ним люди пов’язують надію на якісне оновлення влади. Тому доповнення виборів іншим важливим загальнодержавним заходом – референдумом щодо Конституції – автоматично поділить увагу людей надвоє. Для докладного вивчення конституційних ініціатив потрібен час - не затягнутий, але достатній”, - сказав Балога. 

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами razom.org.ua / Р.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
21 серпня, 2007, 08:51 199
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції