"Ілліч" - для побратимів, "каратель" - для власних дітей Про війну 31 грудня, 13:37
61-річний пенсіонер Олександр Ілліч, не дочекавшись повістки, напросився до військкомату добровольцем.

Таких, як він, вже до армії не беруть - призовний вік не дозволяє. Олександру Іллічу пішов 61-й рік. Він - старший механік-водій - служив ще за Радянського Союзу у Миколаївській дивізії на танках Т-54 і Т-55. Півроку чекав на повістку, але так і не дочекавшись, сам напросився до військкомату добровольцем. Аби стати до рядів Збройних сил, Іллічу - так його звуть побратими - довелося опанувати новий танк - Т-64. "Я почув по телевізору, що потрібні механіки-водії.

Подумав: "Ну, давай піду, а раптом візьмуть". За одну добу я пройшов комісію повністю і поїхав у Десну (навчальний центр – авт.) перевчатися на інший танк, - говорить Олександр Ілліч. - Я ще його не вивчив до кінця (про танк – авт.), ще дуже багато треба вчитись. Вміти їздити - то одне, а технічні характеристики - зовсім інше. Коли я служив, все було технічне, а тут гідравлічне, все зовсім по іншому". Свій танк назвав "Тимошка" - на честь покійного діда, хоча останній жодного стосунку до військової професії не мав. На броні надпис: "Кривбас за вільний Донбас" - це написав навідник, каже Ілліч, але ніхто не був проти.

Читайте також: Ця дивна, дивна війна

У звичайному житті Ілліч – а він вже на пенсії - іноді підробляє таксистом. Коли йшов на війну, дружина відмовляла: "Лежав би на печі та їв собі калачі", - жартівливо переказує слова жінки танкіст. Але він лежати на печі не погодився. "Мабуть, для мене найважливіше – це моя країна", - просто пояснив мені Ілліч.

Він вже брав участь у бойових діях, але про це особливо не розповідає, каже лише: "Виїхали, постріляли та й поїхали". Мовляв, усе решта – військова таємниця. Більшу частину життя український захисник прожив у Росії, там зараз мешкають двоє його дітей. Спільної мови чоловік з ними не знаходить. Каже, ідеологія у них зовсім інша. Вони навіть – без жодних жартів – називають його "карателем": "Ну, син дзвонив, а потім у нас з ним були такі суперечки по телефону. Я з ним… телефон не беру і не хочу зараз з ним спілкуватися… і нема бажання".

Зараз, поки під Маріуполем тихо, Ілліч підтримує свою техніку у постійній бойовій готовності. На танк не жаліється, каже – жодних нарікань. А ще вірить, що діти колись покличуть його до Росії… на танку, дати лад тамтешнім порядкам.

Долучайтесь до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями розділу!

Відправити другу Написати до редакції
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 4
  • Denis  Rasputin Denis Rasputin 2 січня, 20:33 Згоден 4 Не згоден 1 Я смотрю , у меня ситуация не единичная - мои родственники в РФ тоже с пеной у рта доказывают , что украинцы фашисты "потомучто не захотели присоединиться к россии"....... відповісти цитувати
Вибір редакції