Банківські пастки

© pixabay.com
Якщо ви маєте проблеми з банком - держава бере на себе роль не захисника ваших прав, а роль шулера.

Наша банківська система завжди була корумпована. Банки вигулькували, як гриби після дощу, контролю за ними не було. А коли вони банкрутували, їхні власники переважно нічим не ризикували.

Коли на початку 1990-их луснув один із львівських банків, у ньому пропали гроші моїх друзів, які займалися бізнесом. А власник собі їздив на дорогих автах, купував нерухомість, всі про це знали, однак він мав надійний дах. Він і зараз поважна людина, кримінальну справу були відкрили і швиденько закрили.

Держава, на жаль, у стосунках зі своїми громадянами виступає в ролі шулера. Фонд гарантування вкладів з 2012 року гарантує лише 200 тисяч гривень. З того часу долар підскочив втричі, а сума відшкодування та сама.

Скільки людей недоотримує щоразу свої кошти?

І ще цікава особливість. Коли ти береш в банку валюту, то і валюту мусиш повернути. Коли ж банк ліквідовується, тобі повертають гривні. Не кажу вже, що процес повертання тривалий, і вкладники втрачають від інфляції та не отримують відсотків.

В результаті люди воліють тримати гроші вдома. А це мільярди і мільярди гривень, які могли б працювати на нашу економіку.

Пишу це як один із вкладників "Хрещатика". Сума мого внеску в межах гарантії. Але її не так просто отримати.

Найкумедніше, що я відкрив рахунок у березні цього року, коли вже працівники банку чудово знали, що настали проблеми. Однак радо приймали гроші.

Читайте також: Електронна зброя українців

Коли ти вклав гроші, тобі приходять есемески, тобі телефонують, щось пропонують, повідомляють. Коли банк луснув – ти нікому не потрібен. Мусиш сам стежити в інтернеті, коли тобі дозволять прийти до банку. Але дата постійно відсовується.

Однак це ще не всі мої банківські пригоди. Одні люди, яких я не бачив років тридцять, взяли в "Дельта-банку" кредити і записали мене як "поручителя". Грошей вони віддавати не збираються, хоча то й не великі суми, але останні два роки час від часу мені з "Дельта-банку" телефонують і запитують, чи така-то і така-то особа мені знайома.

Спочатку це були доволі ввічливі дзвінки на общєпонятном. І спочатку я пояснював, що не бачив цих людей бозна-коли. Тоді мене намагалися вмовити заплатити за них, мовляв, сума ж невелика. Я відповідав, що не збираюся покривати чужі борги, незалежно від суми.

Але уже півроку, як тактика змінилася. Зі мною тепер розмовляють по-хамськи, обзивають брехуном і погрожують передати всі справи колекторам, а вони, мовляв, знають, що робити в таких випадках.

Коли ж я цікавлюся на якій підставі я мушу віддавати чужі борги, то мені розповідають, що у них є мої підписи, усі документи і т. д. Які можуть бути документи, якщо я ніколи в "Дельта-банку" не був, жодних справ з ним не мав і згоди на поруку не давав? І коли я кажу, що хотів би поглянути на ті документи й підписи, розмова різко обривається.

Врешті ці дзвінки уже перетворилися на психологічну атаку. Мені телефонують лише аби покричати, в дискусії не вступають, але коли я повідомляю, що нічого платити не збираюся, твердо переконують єхидним голосом: "Заплатите, заплатите".

Коли ж я сам телефонував у головний офіс і пожалівся на погрози, мене запитали: "Ви клієнт нашева банка? Нєт? Тагда ми нічєм вам памочь нє можем". І кидали слухавку. І так кілька разів.

Безглуздя цієї ситуації полягає ще в тому, що працівники банку чомусь не телефонують безпосередньо своїм боржникам. Не переслідують їх за місцем праці. Зате вибрали за жертву мене.

“Держава, на жаль, у стосунках зі своїми громадянами виступає в ролі шулера.”

Довелося пірнути в інтернет і почитати, що воно за звір ті колектори, якими мене страшать і що за чудисько той "Дельта-банк". З'ясувалося, що таких жертв шантажу, як я, безліч. І це постійна практика цього банку: шантажувати, залякувати, діставати доти, доки людина, яка Богу духа винна, не прийде й не заплатить "за таво парня". Можна ще пожалітися за їхньою електронною адресою. Відповідь буде феноменальна: "Надайте нам номери телефонів, на які вам дзвонять, і завірені підтвердження того, що ці телефони належать вам".

Цікаво, що справді є люди, які воліють заплатити і спекатися клопоту, хоч і не були клієнтами цього розбійницького банку. Мабуть, на це й розраховують ті, що телефонують мені.

На щастя, я не губив паспорта і не я сам став боржником банку. Але читаю в інтернеті, що випадки, коли шахраї на чужий паспорт беруть кредити, доволі часті. Та дивує не це. Дивує те, що невинна людина залишається в цій державі безправною. Якщо ви після втрати паспорта не заявили про це в міліції, то все – ви попалися.

А банкір, який видав кредит, не "помітивши", що в паспорт вклеєно іншу фотографію, чистий, як сльоза.

На усіх цих махінаціях дуже добре заробляють наближені до банку люди. Я знаю, що можу звернутися до знайомих валютчиків, які тісно пов'язані з банками, і мені мій депозит виплатять за лічені дні. Звичайно, з відмінусуванням певної суми. Валютчики цілком відкрито займаються своєю темною справою, їх ніхто не переслідує, вони, можна сказати, банківські службовці, бо не лише міняють гроші, але й "рішають питання" з кредитами та депозитами.

– Фонд гарантування вкладів, – пояснює мені знайомий валютчик, – навмисне затримує виплати. Твої гроші крутяться, приносять прибуток. Це їхній бізнес. І в тому, щоб ти звернувся до мене, зацікавлений не тільки я. Сам розумієш. А ті, в кого сума перевищила 200 тисяч, думаєш, всі пролетіли? Ми й такі проблеми рішаємо. От недавно одному роздробили його вклад на кілька. А хто був хитріший, то встигли ще до банкрутства закрити свої рахунки. Так що не тягни. Бо сам знаєш – інфляція.

– Я ще почекаю, – кажу я.

– Як хочеш, – киває він, попиваючи пиво. – Але май на увазі: держава наша – повне гавно. Ти ж не щодня стежиш за новинами ФГВ, правда? Пропустиш кілька днів, а тоді раптом прочитаєш, що виплати за депозитами закриті. Упс! Пролетів. Але й тоді ще можеш прийти до мене. Правда, отримаєш половину. Та й це краще, ніж нічого.

Єдине, в чому я з ним на сто відсотків згоден, це про нашу державу.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 2
  • Орест Мочернюк Орест Мочернюк 1 червня, 19:34 Згоден 2 Не згоден 0 По дельті людям потріпали нерви, але виплатили по 30 грн. з коп. за долар, ще і заробили. По "Хрещатику" попередньо вкладники понад 200 тис. втрачають сумарно 1.3 млрд. грн. В цілому зараз ризики значні. За день банк який нібито показував прибутки банкротять так Михайлівський, гроші безслідно щезають разом з довірою людей. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції