Нотатки доктора Магди. Час дорослішати

© ukrajina.nadroti.net
Незалежній Україні скоро 25. Ювілей держава зустрічатиме у складних умовах, тому і роздуми будуть не надто святковими.

Україна існує на політичній карті Європи. Вона вистояла перед агресією "братньої Росії", витримавши перший, несподіваний та підступний удар. Ціною величезних втрат не дозволивши створити " Новоросію".

Україна зробила європейський вибір. У ньому ще багато ілюзій та сподівань, які не справдяться. Проте без України жоден загальноєвропейський інтеграційний проект не буде повним. Інша частина правди - європейська інтеграція України не буде стрімкою, але цей процес, можливо, важливіший за результат.

Україна погано знає про життя своїх сусідів. Їй конче необхідно налагоджувати власні інформіційні канали, а не живитися викривленою інтересами інших держав інформацією. "Унікальний потенціал" Украіни має бути наповнений реальним змістом.

Читайте також: Кров, піт і сльози. Чому Україні не варто вірити в дива

Боротьба за незалежність протягом останніх років подарувала десяткам тисяч украінців досвід практичного використання зброї. Спрямувати цих людей у конструктивне річище - одне з головних завдань внутрішньої політики.

Якість державних комунікацій з суспільством не критикує лише ледачий. Подібний стан справ свідчить про невдекватну оцінку ситуації тими, хто зарахував себе до еліти. Насправді ж МінСтець має не влаштовувати ритуальні танці навколо передавачів на Донбасі, а сприяти донесенню історій успіху до мільйонів громадян.

Наостанок - про головне. Політичній та економічній еліті варто згадати про цінність Украіни як майданчика для реалізацї своїх амбіцій. Поки вони здебільшого руйнують його. Створити спільні правила гри та пригасити амбіції - складно в період попиту на прості рішення. Проте це необхідно для України, хай хоч як пафосно це звучить.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 6
Вибір редакції