Що Джамала зробила з російськими ЗМІ

© Getty Images
Навіть перемога Кончіти Вурст минулого не спричинила у "запорєбрікових" ЗМІ такої істерики, як тріумф Джамали.

Навіть перемога Кончіти Вурст та "Раша гудбай" у виконанні Вєрки Сердючки не викликали у Росії такого галасу і шоу ненависті, як тріумф Джамали. Напередодні пісенного конкурсу у Стокгольмі "запорєбрікові" ЗМІ у притаманній їм істеричній манері пророкували нищівну поразку українській виконавиці. У пропагандистському хорі чітко прослідковувались дві партії:

1) Організатори не допустять "політизованої" композиції "1944".

2) Учасник від Росії Сергій Лазарєв "знищив усі шанси на перемогу Джамали", тому що:

а) він більш професійний;

б) співає у форматі "Євробачення";

г) у нього спецефекти, оформлення і Філіп Кіркоров у якості міцного тилу (хоча після своєї нищівної поразки о 1995 році він публчно зарікся відвідуати "Євробачення").

Як це часто буває у пропагандистів, їм вдалось приспати почуття здорового глузду аудиторії, і Росія розпочала у конкурс, намацуючи перемогу в себе у кишені. Але "что-то пошло нє так", і Джамала з доволі великим відривом посіла перше місце.

У перші хвилини після перемоги я спеціально перевіряв російські інформаційні стрічки. У той час, коли світові інформагенції вже за другим або третім разом оголосили про перемогу Джамали, за порєбріком чутно і видко було лише гробову тишу. Ніхто не знав, як подавати таку прикру новину. Приблизно за півгодини нічні редактори нарешті вийшли з паралічу та розпочали висвітлювати результати фіналу.

Причому усі повідомлення були витримані в одному ключі і приблизно в одній і тій самій послідовності:

1) Учасник від Росії, Сергій Лазарев посів 3 місце з 491 балом! Ура!

2) Справжнім лідером міжнародне жюрі назвало 27-річну австралійську співачку корейського походження Демі Ім. Їй віддали 511 балів!

3) Співачка з України посіла перше місце.

Зокрема, так подали інформацію "Известия", "Россия 1" та ТАСС. Це все нагадало відомий радянський анекдот, як Брежнєв і Ніксон вирішили змагатись, хто з них пробежить швидше. Ніксон прийшов до фінішу першим. У СРСР довго думали, як у пресі подати таку поразку. Нарешті ТАСС передав: "Леонід Ілліч прийшов до фінішу другим, а Ніксон – передостаннім".

Кілька годин після завершення фіналу "Євробачення" (коли вже прийшла ранкова зміна), розгубленість російських ЗМІ змінилась на злобу.

На перший план вийшли три пункти:

1) Конкурс політизовано!

2) Джамала сама зізналась пранкерам, що її виступ носить політичний підтекст.

3) І взагалі, глядачі віддали перше місце Лазарєву, а через нову систему голосування політикани "спустили" Лазарєва на третє місце.

Читайте також: Чим важлива перемога Джамали

Гучніше за всіх вже звично кричали "Вести 24". Журналі... вибачте, професійний пропагандист Павел Зарубін, котрому наш Дмитро Фурдак пов'язав українській прапор на мікрофон, з патетичними нотками у голосі ображено віщав: "Во время выступления Джамалы в пресс-центре киевские журналисты во всеуслышание кричали лозунги украинских националистов. В ответ на вопрос, нормально ли на международном мероприятии кричать такое, они отвечают: "Да".

Для нагнітання інформаційного жаху пропагандист згадав Мустафу Джемілєва і заборонений у РФ Меджліс, а потім заявив, що у Криму обурені "бессовестными спекуляциями на трагических для народа моментах". Ну, тобто опосередковано пропагандист визнав, що депортація кримських татар за наказом Сталіна – це трагедія. Ну і на тому дякуємо.

А далі розпочався масовий психоз.

"Лайфньюз" повідомив, що "на Украине призвали Североатлантический альянс и ВСУ начать подготовку Севастополя к проведению "Евровидения" в 2017 году" (напевно, журналістка з "Лайфньюз" все ж десь "перечепилась", а Фурдак же ж попереджав!). "Вести 24" "анонсували" нові теми для номерів виконавців на "Євробаченні": "Бойня в Одессе", "зверства СС" и "кровавый" Асад", а "Московский комсосмолец" сподівається, що на наступне "Євробачення" до Києва поїде Іосіф Кобзон у супроводі оркестра Міністерства оборони РФ і піснею "День Победы".

Окремо слід виділити запорєбрікового "експерта": співака ротом і руйнівника міфів Юрія Лажу, вибачте, Лозу, котрий, щоправда, Джамалу чіпати побоявся (що дуже розумно з його боку), проте проїхався по бідоласі Лазарєву: "В Лазареве нет ничего русского, кроме фамилии в паспорте. Все остальное у него британское. Он работает против меня и моей культуры. Он всем бьет под дых тем, что всем в Европе пытаемся доказать, что мы безголовые русские, неспособные даже песню придумать, что у нас нет языка, культуры и композиторов".

Взагалі істерія з приводу програшу Лазарєва у Росії була прямо пропорціональна тріумфу від перемоги Джамали в Україні. Багаточисленні російські експерти і навіть політики, котрі після перемоги Кончіти Вурст у 2014 році говорили про "Євробачення" як про "ничтожный и насквозь прогнивший, никчемный конкурс", тепер дружно посипають голови попелом, хоча, за логікою, мали б ставитись до цього спокійніше.

У ЗМІ на адресу України як зазвичай звучать прокльони і лайка, хоча за результатам глядацького голосування українці віддали Росії максимальну кількість балів. І це при тому, що Росія була менш щедрою, і дала Україні лише десять балів, а "професійне" російське жюрі не присудило Джамалі жодного балу.

На завершення окупаційна влада Криму через ТАСС закликала Джамалу змінити укранське громадянство на російське і виступати у Криму.

Тим часом у США про перемогу України на "Євробаченні" повідомили безліч ЗМІ, включно з NYT та СNN. На відміну від російських ЗМІ, у Штатах не стали робити трагедії з того, що пісня "1944" присв'ячена трагедії кримськотатарського народу. Всюди згадали слова пісні і нагадали про те, що відбулось о 1944 році. Характер пісні викликав у американців не обурення, а повагу.

Відчуйте різницю, як то кажуть. Хоча, здається, лише адепти Крмеля її досі не відчувають.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 9
Вибір редакції