Гошівський монастир і хрести від пияцтва

© Збруч
Кількість людей, які безперервною вервечкою йдуть на Ясну Гору, наштовхує на думки про вічне.

Мене завжди тягне магнітом до святих місць. Тому відпочиваючи у Моршині, вирішила у неділю з'їздити на екскурсію в Гошівський монастир. Це греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого на Ясній Горі в однойменному селі. Із Моршина їхати максимум півгодини. Така екскурсія коштує 50 гривень. Саме цього дня була проща – паломництво вірян до святого місця, яку сприймають як дорогу до Бога. Автобус нас підвіз майже на саму гору, хоча цей шлях треба пройти пішки. Дорогу на Ясну Гору греко-католики вважають чудодійними. Із цього приводу місцеві розповідали багато історій дивовижного зцілення. Одна з них неймовірно мене розчулила.

Читайте також: Моршин: сонний курорт, де люблять секс

У місцевої жінки донька не говорила. Лікарі не допомагали, а дівчинці був саме час йти в перший клас. Мама нашила на штани шкіряні латки й навколішках піднялася на Ясну Гору. Вона постійно молилася і просила в Богородиці за свою дитину. Як дійшла до ікони, її донька сказала перші слова: "Мамо, в тебе кров на колінах". Для таких див у монастирі спеціально заведена книга, в якій фіксують усі зцілення. Їх уже назбиралося чимало.

Гошівський монастир
Збруч

Гошівський монастир вважається однією із найвеличніших релігійних й історико-архітектурних святинь Західної України, тому жінкам сюди дозволено заходити без хустини та не обов'язково в довгій спідниці. У храмі розписані стіни, ікони висять, і одна з них – чудотворна. Сам Папа Римський Бенедикт XVI у 2009 році благословив і освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони Божої Матері. До цієї ікони постійно стоїть величезна черга, попри те, що біля неї можна затриматися максимум на кілька секунд.

Читайте також: Термальні води Косино: "знущальні ванни" і "дорога тортур"

Вражає своєю красою не лише сама будівля монастиря, але й двір. На великій території розташовані охайні й миловидні церковні лавки, дім паломника, дзвіниця та інші будівлі, які сполучають доріжки з квітів. Навколо монастиря багато статуй, які доповнюють весь ансамбль святині. Наприклад, камінь, привезений з Кани Галилейської, гармонійно поєднано зі статуєю Ісуса. Його називають Каменем Любові, бо походить з того міста, де Ісус Христос вчинив своє перше чудо, перетворивши на весіллі воду у вино.

Гошівський монастир
panoramio.com

Ще одна святиня зберігається в монастирі на Ясній Горі – це частинка Чесного і Животворящого Хреста Господнього, яку з Рима передано в дар Гошівському монастирю. Ходять легенди, що цей хрест оживляє мертвих. Проте подивитися на нього я не змогла, адже люду було повно і всі хотіли поставити свічку біля Хреста. А оскільки приміщення, де його зберігають, надто маленьке, то сталася невеличка пожежа – і вхід заборонили.

Гошівський монастир
YouTube

На Західній Україні люди по-особливому ставляться до віри, а її атрибути використовують як панацею від усяких недуг. Зокрема, переїжджаючи з екскурсії на екскурсію, я побачила багато хрестів на обочині. Здебільшого вони розташовані на височині і всі вони були дуже різні. За словами гіда Юлі, яка народилася і виросла в цій місцевості, тут є хрести від усіх нещасть. Хрести при дорозі, як оберіг подорожувальників чи захист населеного пункту – це зрозуміло. А от про хрест від алкоголізму чули? Турботливі дружини, яким набридло пияцтво чоловіків, домагалися того, аби шинки руйнували, а після освячення на місцях розгулу ставили однакові хрести білого кольору із завитками.

Вірити чи не вірити – право кожного. Але кількість людей, які безперервною вервечкою йшли на Ясну Гору і вишиковувалися в довжелезні черги до священика, щоб сповідуватися, наштовхує на думки про вічне. І про те, що в Києві до церкви ходять лише на Пасху.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції
Побачили помилку - контрол+ентер
Всього коментарів: 0
Вибір редакції