БЮТ наздоганяє ПР

16 серпня, 2007, 13:55 317
Додати до обраного
Рейтинг Партії регіонів знижується, і БЮТ найближчим часом може її наздогнати.

Рейтинг Партії регіонів стабільно знижується, і БЮТ найближчим часом може наздогнати сьогоднішнього лідера. Про це повідомив голова ради директорів Інституту політичних та соціологічних досліджень ім. Т.Г.Шевченка Володимир Бондаренко на прес-конференції в УНІАН.

Згідно з даними дослідження, презентованого на прес-конференції, реальні шанси пройти до Верховної ради шостого скликання має Партія регіонів, за яку готові відати свої голоси 27,6%, Блок Юлії Тимошенко - 26,5%, "Наша Україна - Народна самооборона" - 11,1%, Комуністична партія України – 3,2%.

Володимир Бондаренко
УНІАН
Володимир Бондаренко навів цифри
Також мають шанси потратити до парламенту ПСПУ з 2,3% голосів, Блок Володимира Литвина, який набирає 1,4%, та СПУ з 1,3% голосів.

За інші партії чи блоки готові віддати свої голоси – 3,4% опитаних. Проти всіх висловилось 2,8%, не визначились з вибором ще 10,5% респондентів. Не мають наміру йти голосувати 9,9% опитаних громадян.

Бондаренко констатував повільне, але неухильне падіння рейтингу Партії регіонів, який становить нині 27,6%. “За період від минулого нашого дослідження, яке ми оприлюднили 26 липня в УНІАН, рейтинг цієї партії впав усього майже на один відсоток, у цілому з початку року він впав майже на 6,5 відсотка”, - зазначив експерт.

Він пов’язав це з відсутністю обіцяного партією “покращення життя громадян вже сьогодні”, з невдалими іміджевими кроками лідера Партії регіонів Віктора Януковича, зокрема, щодо його лікування спочатку в Іспанії, а потім у шаманів, з невдалим формуванням передвиборчого списку, який, за словами Бондаренка, нагадує “чиновницький іконостас”.

Водночас, зазначив політолог, поступово зростає рейтинг БЮТ. Так, за останній період він зріст на 6,5 відсотка. Бондаренко пов’язав це, серед іншого, і з тим, що БЮТ провів вдалу інформаційну кампанію, пов’язану з реєстрацією виборчого списку в ЦВК. За словами політолога, нині розрив між Партією регіонів і БЮТ становить лише 1,1%, і при збережені такої тенденції БЮТ може не лише наздогнати, але й перегнати сьогоднішнього лідера.

Також Володимир Бондаренко повідомив, що проведення дострокових виборів підтримує все більше українців, і на сьогодні таких вже 43,2%.

Зокрема, цілком підтримують проведення дострокових виборів 25,9% опитаних громадян, скоріше підтримують, ніж не підтримують - 17,3%.

За словами політолога, хоча 41,9 відсотка респондентів - проти проведення дочасних виборів, кількість цих людей із наближенням 30 вересня помітно зменшується. Так, скоріше не підтримують, ніж підтримують проведення виборів 14,9% респондентів, зовсім не підтримують – 27,0%.

Майже 70% виборців виявили бажання взяти участь у голосуванні на позачергових виборах до Верховної ради 30 вересня.

За його словами, однозначно підуть на вибори 38,5% опитаних, скоріше підуть ще 31,4% (усього 69,9%). Скоріше не підуть на вибори 11,6% респондентів, однозначно не підуть – 9,0% (усього - 20,6%).

При цьому Бондаренко наголосив, що планують піти голосувати навіть ті, хто не підтримує ідею дострокових виборів.

Репрезентативне опитування дорослого населення України було проведене Інститутом політичних та соціологічних досліджень в усіх регіонах України з 8 по 14 серпня 2007 року. Методом інтерв`ю був опитаний 2001 респондент віком від 18 років за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України за статтю, віком, освітою, типом поселення та регіонами. Статистична похибка вибірки становить 2,2%.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.Ш.
Побачили помилку - контрол+ентер
16 серпня, 2007, 13:55 317
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції