10 січня в Історії

10 січня в Історії

В цей день сталася найбільша в історії лавин катастрофа.

Усі події 10 січня, які вплинули на історію.

 У 49 році до нашої ери  Юлій Цезар, який повертався із завойованої ним Галлії, перетнув прикордонну річку Риму Рубікон. Вислів "перейти Рубікон" відтоді став крилатим.

За законом, біля кордонів Риму Цезар мав розпустити армію. Перейшовши Рубікон, Цезар свідомо відрізав собі шлях до відступу, адже ухвалив рішення почати громадянську війну і стати єдиновладним правителем Риму.

1702-й - указами Петра І в Росії заборонено підписуватися зменшувальними  іменами, падати перед царем на коліна, взимку знімати шапки перед палацом.

1863 рік - у Лондоні запущена перша у світі лінія метрополітену (3,6 км). 

У перший же день потяги на паровій тязі перевезли 30 тисяч осіб.

В 1901-му - з відкриття нафтової вишки в Бюмоні (Техас) почався техаський нафтовий бум. Це була перша нафта, виявлена у США.

1920 року була заснована Ліга Націй - міжнародна організація держав.

На першому засіданні Ліги був ратифікований і набрав чинності Версальський договір, яким завершилася І Світова війна. Згідно з договором, переможена у І Світовій війні Німеччина передавала державам-переможницям певні завойовані нею раніше території.

1942-го компанія Ford Motor Company почала виробництво автомобілів моделі Jeep.

У 1962-му сталася найбільша в історії лавин катастрофа: обвал із Невадо-Уаскаран (Перу).

Обсяг снігу й льоду склав приблизно 3 млн. кубометрів, а до кінця руху досяг 10 млн. кубів. Лавина за 7 хвилин стерла з лиця землі містечко Ранраїрка, шість менших поселень і частково зруйнувала ще три.  Точне число жертв невідоме. За приблизними підрахунками, загинуло 4 тисячі осіб.

В 1975 році на радянському ТБ записана перша передача "Що? Де? Коли?".

Народилися:

В 1747 році - Авраам Бреге, годинникар французького флоту.

Винайшов спіраль особливої форми, вніс цілу низку інших удосконалень в годинниковий механізм. У його майстерні виготовлялися знамениті кишенькові годинники (брегети), які відзначалися великою точністю, відбивали години, частини годин і показували числа місяця.

1883  року - Олексій Толстой, російський письменник, граф, академік.

Відомий за романом "Війна і мир".Також написав: „Ходіння по муках”, "Петро I", "Аеліта", "Гіперболоїд інженера Гаріна", "Золотий ключик або Пригоди Буратіно”.

1934 рік - Леонід Кравчук, український політичний і держаний діяч, перший президент України (1991-1994 років).

1 грудня 1991 року Леонід Кравчук обраний президентом України на перших прямих президентських виборах, набравши 61,6% голосів. 8 грудня 1991 р. підписав із лідерами Росії й Білорусі Єльциним та Шушкевичем Біловезьку угоду, що поклала край Радянському Союзу.

1938-й - Дональд Кнут, американський учений, «батько» сучасного програмування.

Автор всесвітньо відомої серії книг, присвяченої основним алгоритмам і методам обчислювальної математики.

В 1981-му народився Алан Бадоєв, український режисер і кліпмейкер осетинського походження.

Відомий роботою з популярними українськими та російськими виконавцями - зйомкою відеокліпів. Автор повнометражного фільму "OrangeLove".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Наступна публікація