17 березня в Історії

17 березня в Історії

17 березня 1917 року під керівництвом історика Михайла Грушевського утворено Центральну Раду, керівний орган України.

Сьогодні історики виділяють такі події:

 1845 року англієць Стівен Перрі запатентував еластичний бинт.

У 1899-му було послано перший радіосигнал про аварію корабля (комерційне судно, що сіло на мілину біля Кента, в Англії).

1917-й — в Києві під керівництвом історика Михайла Грушевського утворено Центральну Раду, керівний орган України.

Засідання відбувалися у будинку Педагогічного Музею на ВеликоВолодимирській вулиці, а пленарні сесії УЦР у Троїцькому Народному Домі (театрі М. Садовського). Центральна Рада складалася зі 150 чоловік Для ведення поточної праці УЦР обрала виконавчий комітет УЦР —Малу Раду. Всі важливі справи наперед вирішувалися на засіданнях Малої Ради, а пізніше оформлені проекти затверджував пленум УЦР. За час її існування відбулося 9 пленарних сесій. 29 квітня 1918 року за підтримкою німецьких військ відбувся переворот, який проголосив генерала Павла Скоропадського гетьманом Української Держави. Своєю грамотою гетьман Скоропадський розпустив УЦР і Малу Раду, а видані ними закони скасував.

1937-го в СРСР ухвалили закон, що позбавив селян свободи пересування.

1972 рік — у Києві створили музей книги та друкарства.

Музей знаходиться на території Києво-Печерської Лаври.  У музеї зібрані близько 56 тисяч експонатів, що висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів. Експонуються стародруки відомих церковних і культурно-освітніх діячів XVII-XIX століть, Висвітлено визначну роль Києво-Печерської, Львівської, Острозької, Унівської, Чернігівської друкарень в історії друкарства України. Також представлені видання XIX-XX століть з різних галузей знань і також книги з автографами відомих письменників, учених, видавців, митців, суспільно-політичних і культурних діячів тощо.

В 1991 році на референдумі в СРСР 76,4 % населення проголосувало за збереження Союзу.

В 1995-му Верховна Рада України після ескалації напруженості на півострові скасувала посаду президента Криму.

Народилися:

У 1834 році Готліб Даймлер, німецький інженер, винахідник, піонер автомобілебудування, конструктор першого мотоцикла, засновник компанії "Daimler Motoren Gesellschaft".

1938 року Рудольф Нурієв (Нурєєв), визначний танцівник балету ХХ ст., балетмейстер татарського походження.

У 1961 році , перебуваючи на гастролях у Парижі, відмовився повернутися в СРСР. Незабаром почав працювати в Королівському балеті в Лондоні і швидко став світовою знаменитістю. Отримав австрійське громадянство.  З 1983 по 1989 рік - директор балетної трупи паризької Гранд-опера. Вважається, що Рудольф Нурєєв повністю змінив роль танцюриста в класичному балеті.

В 1947 році народився Аристарх Ліванов, російський радянський актор. театру й кіно, Народний артист Росії.

Знявся у стрічках: "Чорна курка, або Підземні жителі" , "Стрибок", "Пароль знали двоє", "Це було минулого літа", "Все попереду", "Поховання на другому поверсі" та інші.

1971 рік Оксана Грищук, російська фігуристка, уродженка Одеси.

Дворазова олімпійська чемпіонка в танцях на льоду (з Євгеном Платовим), чотириразова чемпіонка світу, триразова – Європи.

Повʼязані теми:

Наступна публікація