21 травня в Історії

21 травня в Історії

У 2010 році відбувся прорив у біології: американським ученим вперше у світі вдалося синтезувати живу клітину. / Фото: membrana.ru

Сенсаційні відкриття 21 травня.

 В 1091 році  сталося перше зареєстроване на Русі затемнення Сонця.

1853-го  натураліст-самоук Філіп Госсе презентував у лондонському Ріджерс-парку "Водний віварій" — перший акваріум.

1864 рік — у Москві відкрито перший у Росії зоологічний сад.

 У 1904-му  в  Парижі заснована ФІФА — Міжнародна федерація футболу.

Угоду підписали представники семи країн — Франції, Бельгії, Данії, Голландії, Іспанії, Швеції та Швейцарії.  Двома днями пізніше відбувся перший конгрес ФІФА, на якому було обраний перший президент федерації — француз Робер Герен.

 1925-й — у США Клеренс Бердсей уперше застосував глибоке замороження для збереження продуктів, які пройшли попередню кулінарну обробку. 

В 2005 році в  Києві відбувся фінал 50-го конкурсу "Євробачення".

Перше місце посіла представниця Греції Єлена Папарізу (230 балів), у п'ятірку лідерів увійшли також учасники від Мальти (К'яра), Ізраїлю (Ширі Маймон), Румунії (Люмініта Анхель) і Латвії (дует Валтерс і Кажа). Україна, яку представляла група "Ґринджоли" з піснею Помаранчеої революції "Разом нас багато", опинилася на 20-му місці з 30 балами.

 2006 року  в Афінах відбувся фінал 51-го пісенного конкурсу "Євробачення". Перемогу здобула рок-група "Лорді” з Фінляндії. Друге посів російський виконавець Діма Білан, українка Тіна Кароль — сьома.

 В 2006-му   збірна Швеції в Ризі (Латвія) виграла чемпіонат світу з хокею, ставши першою національною збірною з цього виду спорту, яка в один сезон здобувала "золото” і Олімпійських ігор, і світової першості.

2010 рік  – прорив у біології: американським ученим з Інституту генетичних досліджень у Роквіллі, штат Меріленд, на чолі з Крейгом Вентером удалося вперше у світі синтезувати живу клітину. Повідомлення про це опублікував журнал Science.

Дослідники "побудували" генетичну програму бактерії і ввели її в клітину, яка виконала роль матки. Одержаний у результаті мікроб виглядав і поводився в повній відповідності з тим "диктатом", який здійснювався через синтезовану ДНК, тобто перетворився на мікроб іншого виду - Mycoplasma mycoides. Фахівці сподіваються, що з часом вони зможуть створювати бактеріальні клітини, які вироблятимуть медикаменти і пальне, та, можливо, абсорбуватимуть парникові гази. Критики ж говорять про загрози, які несе синтезування живих організмів

 Цього дня народилися:

 1921 рік Андрій Сахаров, визначний радянський фізик і громадський діяч, дисидент і правозахисник, академік АН СРСР.  Співтворець водневої бомби.

В 1949 році народилася Любов Поліщук, російська акторка театру і кіно.

Знялася в таких фільмах : "Вавилон ХХ”,  "Дванадцять стільців”, "Таємниця "Чорних дроздів”, "Інтердівчинка”, "Бабій”, "Тихі омути”, "Моя прекрасна няня”. Любов Поліщук померла 28 листопада 2006 року в Москві після затяжної хвороби.

 1960-го  Володимир Сальников, радянський плавець-стаєр.

Чотириразовий олімпійський чемпіон (1980 рік  – 400, 1500 та естафета 4х200 м вільним стилем, 1988-го  – 1500 м вільним стилем), чотириразовий чемпіон світу, шестиразовий чемпіон Європи в 50-метрових басейнах.  Автор більш як 20 світових рекордів.

1966-го народилася  Ліза Едельштейн, американська актриса.

Найбільш відома своєю роллю завідувача лікарні "Прінстон-Плейнсборо" Лізи Кадді в серіалі "Доктор Хаус". Актриса живе  в столітньому будинку в Лос­-Анджелесі разом із котом та трьома собаками, яким вона дала притулок.

 У 1969-му народився  Георгій Гонгадзе, український журналіст, Засновник та перший головний редактор інтернет-газети "Українська правда".

Викрадення і вбивство Гонгадзе 16 вересня 2000 року  викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після "касетного скандалу", та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. За найпоширенішою версією, до знищення опозиційного журналіста причетні високопосадовці, наближені до президента Леоніда Кучми, який особисто видавав накази щодо розправи з Гонгадзе.

Повʼязані теми:

Наступна публікація