22 грудня в Історії

22 грудня в Історії

22 грудня 1882 року Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду.

Основні історичні події  в Україні та за її межами.

 1845 рік - у Філадельфії (США) вперше продемонстровано роботу першого синтезатора голосу, створеного німецьким винахідником Йозефом Фабером.

1857-й  – у Російській імперії впроваджено поштові марки.

У 1882-му  помічник американського винахідника Томаса Едісона,  Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду і прикрасив нею ялинку в себе вдома на Різдво.

Але реклама електрогірлянд була поширена лише в грудні 1901-го , а популярними вони стали тільки з 1920-х років.

1905 рік  - початок грудневого збройного повстання в Москві.

В 1917-му   голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ.

 Очолив перше українське МЗС Олександр Шульгін.  З 2000 року цей день щорічно відзначається в Україні як День дипломата.

У 1938 році   біля берегів Південної Африки (гирло річки Чальми біля Іст-Лондона) в донний трал уперше спіймали кистеперу рибу латимерію.

Латимерія - найдавніша з сучасних риб, яка водилася ще 360 млн. років тому і вважалася вимерлою ще 80 млн. років тому.

1972-го   у Білій Церкві на комбінаті шин і гумовотехнічних виробів випущено першу продукцію (зараз - ВАТ "Росава").

1999-й  - на посту прем'єр-міністра України затверджено колишнього голову Національного банку Віктора Ющенка.

Сьогодні народилися:

У 1744-му  - Данило Самойлович (Сушковський), український і російський медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.

Очолив першу в Російській імперії жіночу венерологічну лікарню. складу. У 1770-1771 роках  добровільно взяв участь у боротьбі з епідемією чуми в Москві, був членом протичумної комісії та завідувачем чумними шпиталями.  університеті, де в 1780-му  захистив докторську дисертацію про кесарів розтин (першим із лікарів Російської імперії опублікував за кордоном не тільки докторську, а й інші свої наукові праці, зокрема в царині профілактики та лікування чуми).

В 1833 році народилася   Марко Вовчок (справжнє ім'я - Марія Вілінська, за першим чоловіком - Маркович, за другим - Лобач-Жученко), українська письменниця й поетеса, перекладачка.

Авторка двох книг "Народних оповідань", повістей "Марія", "Інститутка", "Кармелюк", "Дев'ять братів і десята сестриця Галя", "Невільничка". Вела відділ іноземної літератури в журналі "Отечественные записки". Перекладала з польської (Болеслав Прус), французької (Віктор Гюго, Жуль Верн) та інших мов.

1858 рік  - Джакомо Пуччіні, визначний італійський, оперний композитор, кращий із так званих "веристів" (опери "Манон Леско", "Тоска", "Мадам Батерфляй"…

1959 року - Бернд Шустер, німецький футболіст і футбольний тренер.

Був півзахисником національної збірної ФРН та клубів "Кельн", "Барселона", "Атлетико", "Байєр" (Леверкузен), УНАМ. Чемпіон Європи володар Кубка кубків (з "Барселоною"), триразовий чемпіон Іспанії (раз – із "Барсою", двічі" - з "Реалом"), шестиразовий володар Кубка Іспанії. Володар "Срібного м’яча" від часопису France football ,"бронзових". Як тренер клубу "Реал" (Мадрид, 2007-2008 роки ) став чемпіоном Іспанії. На чолі донецького "Шахтаря" здобув лише Кубок України-2004. Працював також із "Фортуною", "Кельном", "Хересом", "Гетафе".

В 1961 році народився   Юрій Маленченко, російський космонавт українського походження (уродженець Світловодська Кіровоградської області).

Перший льотчик-космонавт, який одружився в космосі - 10 серпня 2003 р., коли Маленченко перебував на борту Міжнародної космічної станції, а його наречена Катерина (американска російського походження) – на відеозв’язку в Техасі.

1966 –го народився  Дмитро Білозерчев, радянський гімнаст, триразовий олімпійський чемпіон  (на кільцях, на коні й у командній першості).

Наступна публікація