29 січня в Історії

29 січня в Історії

історія всього світу.

Що приховує у собі бій під Крутами, в якій країні вперше почали  тренувати собак-поводирів, коли у готельних номерах з`явилися ванні кімнати, та через що у Швеції заборонили використання аерозольних балончиків.

  У 1616 році голландські мореплавці Якоб Лемер і Віллем Схаутен відкрили крайню південну точку Південної Америки мис Горн.

У 1896-му  американський фізик Еміль Груббе вперше використав радіоактивне випромінювання для лікування раку.

Цього ж року  відбулися перші випробування англійського танка.

У вересні нова зброя з'явиться на полі бою і кардинальним чином вплине на тактику сучасного бою, а присвоєна їй із метою суворої секретності умовна назва "танк" ("цистерна, бак") приживеться і залишиться назавжди.

1918 року  відбувся бій під Крутами.

29 січня 1918 року на станції Крути відбувся бій між 300 сотнями українських студентів і юнкерів та більшовицькими загонами Муравйова. Він тривав близько 5 годин. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. Через деякий час у студентів почали закінчуватись набої і вони розпочали відступ. Ті, кому це не вдалося, були захоплені в полон. Комуністи, розлючені спротивом, знущалися над полоненими, а потім розстріляли їх, за іншими версіями закололи багнетами. Перед смертю учень 7 класу Пипський першим почав співати гімн України, його підхопили інші. Тривалий час тіла студентів лежали непохованими.

1918-й  – у Києві о третій годині ночі почалося більшовицьке повстання, яке мало на меті завдати удару по владі й війську Центральної Ради незалежної УНР напередодні вступу до столиці червоної російської армії генерала Муравйова.

1921 рік - на конференції в Парижі країни - переможці в 1-й Світовій війні визначили суму воєнних репарацій для Німеччини - 226 мільярдів золотом мали бути виплачені протягом 42-х років.

Непомірний економічний тягар, що ліг на плечі Німеччині, призвів до падіння рівня життя в країні, різкого загострення політичного протистояння, що стало основою до активізації комуністичних і фашистських партій і, в решті-решт, приходу до влади націонал-соціалістів.

У 1922  році під масою снігу обрушився кінотеатр у Нью-Йорку, в результаті чого загинуло 120 осіб.

1927 року в  Лондоні відкрили "Park Lane Hotel" - перший готель, у кожному номері якого була ванна кімната.

1929 рік - у Нешвіллі (Теннессі, США) організована перша у світі школа тренування собак-поводирів.

1947-го у Великій Британії зареєстровали рекордно низьку температуру повітря - 26,7 градуса морозу.

В умовах гострої паливної кризи таке падіння температури викликало хаос і паніку у країні. Навіть у королівському палаці були змушені використовувати для освітлення свічки.

У 1978  році  Швеція першою у світі офіційно заборонила використання аерозольних балончиків через їх руйнівний вплив на озоновий шар Землі.

Народилися:

У 1860 році - Антон Павлович Чехов, російський письменник, драматуг ("Дядя Ваня", "Людина у футлярі", "Палата № 6", "Дама з собачкою", "Три сестри"…).

Він був кріпаком, в дитинстві вчився в сільській школі, добре співав, вивчав цукроваріння на місцевому цукровому заводі. Згодом Чехова було викуплено з неволі батьком.

В сім'ї Чехових було семеро дітей. Серед них Антон був третім.. У гімназії він почав писати свої перші твори. Першу драму "Безотцовщина" Антон Чехов написав у віці 18 років. У 1897 році в Чехова різко загострився  туберкульозний процес. Від цього його здоров'я наскільки слабне, що лікарі прописують йому відправитись на південь. Тому Чехов купляє собі невеличку ділянку землі в Ялті і починає там будувати будинок. Незабаром він покинув Ялту і разом з дружиною поїхав у Баденвейлер, що у Німеччині, де помер 15 липня 1904 року.

1918 року народився Джон Форсайт, американський кіноактор (головна чоловіча роль у серіалі "Династія").

В 1951-му - Євген Кушнарьов, український політик.

1970-го - Дмитро Маліков, російський поп-співак.

В 1970 році народилася Хітер (Джоан) Грехем, американська модель, кіноактриса.

Серед найвідоміших робіт - "Убиваючи мене ніжно", "Я люблю тебе до смерті", "Районний центр", "Загублені в космосі", "Шість ступенів відчудження"…).

Повʼязані теми:

Наступна публікація