30 квітня в Історії

30 квітня в Історії

30 квітня в Історії

В останній день квітня  США провели інавгурацію свого  першого президента, в цей же день вони купили Луїзіану у Франції, а для України 30 квітня — день виходу  у світ першого "Кобзаря" Тараса Шевченка.

 В 1789 році у столиці США Нью-Йорку пройшла інаугурація Джорджа Вашингтона, першого президента країни.

На балконі будинку Федеральних зборів на Уолл-Стріт він дав присягу, а потім в залі Конгресу виступив з промовою, у якій відзначив, що "американському народу випала нагода провести унікальний експеримент", створюючи нову державу. Святкування з цієї нагоди завершилось пізно ввечері феєрверком і 13-а артилерійськими залпами.

1803 рік  — США купили Луїзіану у Франції за 15 млн. доларів.

Франція поступилася величезною територією від Міссісіпі до Скелястих гір із-за напруженої воєнної ситуації в Європі і нездатності придушити повстання в Гаїті, після якого охолола до американських колоній, а США отримали повний контроль над Міссісіпі, вихід до моря в Новому Орлеані і безкрайні території для освоєння - всі зацікавлені у переселенні могли отримати землю в Луїзіані по ціні від 20 центів до півтора долара за гектар. Заселення нових земель почалось практично зразу і рівно через 9 років перший штат, що виділився з придбаної території - Луїзіана - став 18-м у складі США.

1840 року  цензор П.Корсаков підписав квиток на видачу "Кобзаря Тараса Шевченка  "із друкарні Є.Фішера. Цей день вважається виходом у світ першого твору Тараса Шевченка.

У 1878-му французький мікробіолог Луї Пастер виступив із доповіддю в паризькій Академії природничих наук, довівши, що багато хвороб викликані дрібними організмами – "мікробами".

1954-й — у Києві відкрито пам’ятник Щорсу.

За поширеною версією, скульпторам (Лисенко, Бородай, Суходолов) позував молодий Леонід Кравчук, який згодом став президентом України.

1967-го здана в експлуатацію Останкінська телевежа у Москві.

В 1992 році під час турніру в Гамбурзі прихильник німецької тенісистки Штеффі Граф ударив ножем першу ракетку світу югославку Моніку Селеш.

Тенісистка потім довго лікувалася, не грала, відтак не змогла повернутися на вершину світового рейтингу.

Народилися:

У 1950 році Сергій Морозов, український футболіст і тренер.

Як півзахисник у складі ворошиловградської "Зорі" став чемпіоном СРСР 1972 року, після чого виступав за московський ЦСКА. Надалі працював тренером (помічник головного в ЦСКА, головний тренер футбольної команди групи радянських військ у Німеччині, команд "Іскра" Смоленськ, "Динамо-Газовик" (Тюмень), далі – тренерська робота в клубах Китаю, надалі - "Нива" (Вінниця), ЦСКА (Київ), "Борисфен", "Прикарпаття", "Ворскла" Полтава). Заслужений тренер України.

1962 рікМикола Фоменко, російський шоумен, колишній учасник групи "Секрет", кіноактор, професійний автогонщик.

1967 року народився Філіп Кіркоров, російський естрадний співак болгарського походження. Народний артист Росії й України (2008 року).

У 1999  році занесений до Книги рекордів Гінесса за серію концертів "Тільки один місяць і лише для Вас". Дебютував в 1985 році. Став популярним в 1990-х рр. з появою хітів "Небо і земля", "Ти, ти, ти…", "Атлантида", "Примадонна". У 1994 —2005 роках був одружений з Аллою Пугачовою. 2008 року Філіп Кіркоров виступив продюсером української співачки Ані Лорак на конкурсі "Євробачення-2008", невдовзі після чого був нагороджений В. Ющенком званням Народного артиста України "за вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецьких зв'язків України і Російської Федерації, високу виконавську майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність".

У 1974-му народився Андрій Губін (Клементьєв), російський естрадний співак.

1981-го — Джон О'Ши, ірландський футболіст, захисник "Манчестер юнайтед”. Чотириразовий чемпіон Англії, переможець Ліги чемпіонів 2008 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація