4 грудня в Історії

4 грудня в Історії

3 грудня заснували місто Чикаго (США).

4 грудня історики виділяють такі події:

 1674 року  французькі єзуїти  заснували місто Чикаго  (тепер США).

Місто розташоване на березі озера  Мічиган; друге за величиною в США, важливий промисловий, торговельний і культурний центр Середнього Заходу. 3 млн населення в самому місті, 7,1 млн в метрополії Чикаго. Це місто є центром агломерації Чикаго, яку населяють більше, ніж 9,7 мільйонів людей в Іллінойсі, Індіані та Вісконсині. Це третя за населенням агломераційна зона в Сполучених Штатах Америки. Етимологічно, слово "Чикаго" означало  "смугастий скунс" і відносилося до дикого порею чи запаху цибулі метафорично. Спочатку цим словом називали лише річку, а згодом уся місцевість навколо отримала цю назву.

1791 року вийшов перший номер найстарішої недільної газети Британії Observer.

1918-го   Президент США Вудро Вільсон  відплив до Європи для участі у  Версальській мирній конференції. Це перший випадок, коли найвища посадова особа Штатів виїхала за межі країни.

1939-й — указом Президії Верховної Ради СРСР у складі України були створені Львівська, Дрогобицька, Станіславська, Тернопільська,  Волинська, та Рівненська області.

У 1971-му  американська компанія  General Motors  відкликала з продажу 6 700 000 автомобілів, в котрих був критичний дефект в конструкції двигуна. Це найбільша у світі добровільна саморекламація виробу.

1935 року  компанії Netscape і Sun у співробітництві ще з десятком софтверних вендорів анонсували створення мови програмування JavaScript, призначеної для перетворення традиційних статичних вебсторінок в динамічні інтерактивні документи, здатні більш повно задовільнити інтереси користувачів інтернету.

У 1996 році з мису Канаверал (штат Флорида) запущено автоматичну космічну станцію "Mars Pathfinder".

 4 червня 1997 року, після подолання майже 500 мільйонів кілометрів,  "Mars Pathfinder"доставила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського грунту.

В цей день народилися:

У 1875 році Райнер Марія Рільке, австрійський поет, письменник, філософ (Сонети до Орфея, Мальте, Часослов, Книга картин).

1878-гоОлександр Олесь, український письменник.

Визначальним фактом у житті Олександра Олеся стала поїздка на відкриття памятника Котляревькому в Потаві. В цй час він  знайомиться з Грінченком, Коцюбинським, Лесею Українкою.  Влітку,  під час поїздки до Криму  Олесь уклав першу, найвідомішу книгу "З журбою радість обнялась".

1922 рік —  Жерар Філіп, французький кіноактор (Фанфан-тюльпан, Пармська обитель, Великі маневри).

У 1928-му  —  Джеймс Ловелл,  американський астронавт перша людина, яка облетіла Місяць.

У 1963 році народився   Сергій  Бубка, видатний український спортсмен (стрибки з жердиною), олімпійський чемпіон (1988 рік), шестиразовий чемпіон світу (єдиний спортсмен, кому це вдавалось зробити шість разів підряд), 35-разовий рекордсмен світу.

Крім спортивної кар'єри пану Бубці вдалося зробити й кар'єру політичну. У травні 2002  року  Бубку було обрано  Народним депутатом України 4-го скликання від блоку "За Єдину Україну!". Сергій Назарович займав 12 місце у виборчому списку. У червні 2002 року він став членом фракції  "Регіони України". Сергій Бубка є Президентом спортивного клубу ім. С.Бубки (Донецьк), членом Міжнародного Олімпійського Комітету з грудня 1999-го організатором щорічного міжнародного турніру "Зірки жердини" (Донецьк). 23 червня 2005 став президентом Національного олімпійського комітету. (НОК) України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація