9 вересня в Історії

9 вересня в Історії

40 років тому почали випускати "Жигулі". / Фото: Архів

9 числа 9 місяця до історії увійшли такі події:

 9 вересня  - Міжнародний день краси.

XX століття стало революційним у сфері косметології. Міжнародний комітет естетики і косметології СІДЕСКО проявив ініціативу створення Міжнародного дня краси.
З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.

У 1776 –му   затверджено нову назву Об'єднаних Колоній Америки – "Сполучені Штати Америки".

Сполучені Штати Америки були утворені в 1776 році при об'єднанні тринадцяти британських колоній, що оголосили про свою незалежність.

 Складаються з 50 штатів: Аляски, Гаваїв і 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою. Крім того, виділено федеральний (столичний) округ Колумбія. Володіння США: Віргінські о-ви у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії. 

У 1911 році  в Англії почала діяти авіапошта.

1913  - у Києві над Сирецьким аеродромом військовий льотчик Петро Нестеров перший у світі виконав замкнуту криву у вертикальній площині, названу згодом "петлею Нестерова", або "мертвою петлею".  Цим маневром Нестеров започаткував вищий пілотаж.

В  1920- му   створено Київський авіаційний завод.

 1961  - у Києві відбувся перший виступ Українського державного балету на льоду.

В 1963 році  у Китаї вперше в неволі народилося дитинча гігантської панди.

 В  1970-му році    почато серійний випуск автомобілів ВАЗ-2101 - "Жигулі".
(Перша "копійка" зійшла з конвеєра Волзького автомобільного заводу 19 квітня 1970 року).

 В  1999-му   в  результаті теракту в Москві зруйновано житловий будинок № 19 по вулиці Гур'янова, загинули 102 людини.  Цей та наступні вибухи розв'язали російському керівництву руки для наступу на Чечню.

 В  2006 році відбувся   політ у космос першої жінки українського походження, американської астронавтки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер.

Дочка українських емігрантів Стефанишин-Пайпер відповідала за встановлення на МКС нових сонячних батарей.  Гайдемарі стала восьмою жінкою - астронавтом НАСА, що здійснила вихід у відкритий космос.

Цього дня народилися:

В  1769-му народився   Іван Котляревський, український письменник, поет і драматург, основоположник сучасної української літератури.

 9 вересня 1828 року  народився Лев Толстой, російський письменник,   філософ, а також  граф.

Найбільш відомий Толстой як автор романів "Війна і мир", "Анна Кареніна"  та "Воскресіння" , а також безлічі оповідань та декількох п'єс. 

Перебував у Києві 14-16 червня 1879 року, відвідав Києво-Печерську лавру, Софійський і Михайлівський собори, духовну академію тощо. Імовірно, зупинявся у сестри своєї дружини Г.А.Кузьминської на теперішній вулиці Льва Толстого № 9. Відтворив київські враження у праці «Дослідження догматичного богослов`я» та інших.

О 6-й годині 35 хвилин вечора 31 жовтня поїзд, що прямував у Ростов-на-Дону, прибув на станцію Астапово Рязансько-Уральської залізниці. Толстой, у якого піднялася температура, був вимушений зупинитися в будиночку начальника станції. Лікарі визначили запалення легень. О 6.05 7 листопада 1910 Толстой помер. 10  листопада 1910 року письменника поховали в Ясній Поляні, скраю лісового яру, де в дитинстві він разом із братом шукав "зелену паличку", яка зберігала "секрет" ощасливлення всіх людей.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація