Експерти про конфлікт навколо "Пори"

29 серпня, 2007, 20:05 242
Додати до обраного
Політологи розійшлися в думках щодо того, кому вигідний конфлікт навколо реєстрації "Пори".

"Пора"
УНІАН
Політологи називають різні можливі причини конфлікту в "Порі" та навколо "Пори" та шукають цих причин ледь не в усіх політичних силах - від самої "Пори" до Партії регіонів.
Політологи вважають, що у скандалі з реєстрацією “Пори” для самостійної участі у дострокових парламентських виборах могли бути зацікавлені як Партія регіонів, так і окремо Блок Юлії Тимошенко та Блок “Наша Україна - Народна самооборона”. Такого висновку дійшли політологи згідно з результатами експерт-опитування "Центру досліджень політичних цінностей".

На думку директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, мають місце об’єктивні обставини. “Вони полягають в тому, що закінчилася пора "Пори" як перспективної, обнадійливої політичної сили, здатної увірватись у політичні вотчини старих політичних еліт. Цією порою закінчення "Пори" користуються політики. Хто?

Якщо проаналізувати останні події, побачимо, що Мін’юст серйозно попрацював, вчасно і оперативно спрацювала ЦВК. Один із лідерів коаліції в ЦВК Охендовський проявив дива оперативності. Все свідчить про те, що це був сценарій Партії регіонів, який мав на меті поставити під сумнів створення блоку НУ-НС, в якій приймала участь одна "Пора", а інша "Пора" має відвернути голоси молодих виборців від помаранчевих сил”, - сказав Вадим Карасьов.

Голова Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній також вважає, що "Пора" втратила свій шанс, який в неї був відразу після "помаранчевої революції". “Добивати "Пору" було багато бажаючих: як серед опонентів, так і серед формальних "союзників", які боялися посилення потенційного конкурента. Спільними зусиллями друзів-конкурентів, грошових мішків, і можливо спецслужб вдалося в перспективному молодіжному середовищі посіяти внутрішні чвари і розколи. «Пора» пережила череду розколів і, по суті, вже не має ніякої помітної електоральної підтримки. Тому вихід "Пори" з блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" не відіб’ється на рейтингу блоку. Постріл через "Пору" виявився холостим. Але голосування в ЦВК, члени якого чітко дотримуються настанов своїх політичних зверхників, засвідчив, хто хотів завдати удару”, - пояснив він.

Олесь Доній також не виключив, що, можливо, ініціатори цього скандалу спеціально завдали не сильний, а лише попереджувальний удар. “Не постраждає не лише рейтинг “НУ-НС”, а також не постраждає і формальний бік справи - згідно із законом вихід партії з блоку ні до чого не призводить. Можливо, завданням було посіяти недовіру один до одного серед учасників блоку, адже далеко не всі члени партій-учасниць блоку згодні на утворення в перспективі єдиної партії. Ініціатори створення єдиної партії мусять тепер замислитися, щоб уникнути в подальшому прецеденту "Пори”, - додав політолог.

Керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що скандал з реєстрацією “Пори” є передвиборчою технологією Блоку “НУ-НС”. "Наша Україна - Народна самооборона” озброїлася технологією БЮТ, яка за відсутністю якихось яскравих і нових ідей влаштовує нам демонстративні політичні конфлікти для того, щоб викликати жалість виборців. Таку саму тактику вибрала "НУ-НС". Я думаю, що цей конфлікт спеціально штучно підігрівається для того, щоб до кінця виборчої кампанії показати, що "НУ-НС" міцна і з нею все гаразд. Буквально через тиждень про скандал всі забудуть”, - вважає він.

“В тому, щоб створити проблеми для "НУ-НС" зацікавлена насамперед БЮТ, як справжня конкурентна політична сила. А Партії регіонів немає жодного сенсу створювати такі перешкоди, оскільки вона з не конкурує з "НУ-НС". Але говорити про це можна в суто спекулятивному плані. Я думаю, що там є справжній конфлікт серед молоді "Пори". Думаю, що і в "НУ-НС" є люди, що зацікавлені в тому, щоб позбавитись зайвих людей в цьому списку”, - сказав директор Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребінський.

Президент Української Академії політичних наук Микола Михальченко вважає, що у скандалі з реєстрацією “Пори” були зацікавлені сили Сходу і півдня України. “Так, дійсно, є сили, що зацікавлені в тому, щоб у виборчому списку "НУ-НС" не була представлена партія "Пора". Не буду їх називати, але це сили Сходу і Півдня нашої країни.

Але є тут і проблема єднання національно-патріотичних сил. Зіграно все суто по-українські: замість того, щоб об’єднуватись - роз’єднуються. Зовнішній вплив на два крила "Пори" є, але він не такий значний. Це більше проблема "Пори" як такої”, - пояснив політолог.

На думку директора політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Юрія Якименка, причина конфлікту лежить в самій «Порі». “Озвучувались різні версії від різних представників партії стосовно співпраці з різними політичними силами. Входження в останній момент до лав "НУ-НС" також не виглядало як факт, що відбувся. Ця ситуація перенеслась і на сьогодні.

Самостійна участь "Пори" у виборах безперечно буде йти на шкоду "НУ-НС" і БЮТ. Зрозуміло, що виграють від цього їх політичні опоненти”, - впевнений Юрій Якименко.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
29 серпня, 2007, 20:05 242
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції