Переможцем Канн-2010 став фільм тайського режисера

Вперше за свою історію тайський кінематограф отримав таку високу нагороду  "Золоту Пальмову гілку" Каннського фестивалю.

 "Золоту Пальмову гілку" Каннського кінофестивалю отримав фільм тайського режисера Апічатпонга Верасетакула "Дядя Бунмі, який згадує свої минулі життя".

Нагороду вручив президент журі фестивалю режисер Тім Бьортон.

Ніколи раніше тайський кінематограф не домагався такого успіху. "Я дуже хвилююся, все ніби відбувається уві сні", - заявив, приймаючи нагороду, Верасетакул. "Сьогоднішній день - найважливіший в історії таїландського кінематографу", - відзначив він. "Я дякую всім глядачам за те, що вони побачили і оцінили ...", - підкреслив режисер.

Фільм режисера Апічатпонга Верасетакула ґрунтується на найдавнішій тайській традиції, яка стверджує існування феномену переселення душ і бачить у тваринах священних істот. Картина відрізняється загадковою, ліричною атмосферою розповіді. Дія наповнена привидами і душами, що прийняли незвичайний вигляд. Однак вони ведуть себе так само, як і живі люди, що надає дійсності надзвичайну глибину і зв'язок з іншими просторами і світами, відзначають критики.

"Своїм фільмом я нічого не хотів сказати, тим більше, що сам я не особливо й вірю в переселення душ", - повідомив Верасетакул. "Однак я хотів передати те сприйняття світу, який я отримав на своїй батьківщині - півночі Таїланду, де досі дуже сильний культ тварин", - зауважив режисер.

Гран-прі 63-го Каннського фестивалю завоював фільм французького режисера Ксав'є Бовуа "Про богів і людей".

Фільм чадського режисера Махамата-Салеха Харуна "Людина, яка кричить" завоював Приз журі Каннського фестивалю.

Приз за кращу режисуру отримала стрічка француза Матьє Амальрік "Турне".

Фільм мексиканського режисера Майкла Рове "Високосний рік" завоював Приз "Золота камера". Він присуджується за дебютну режисерську роботу.

Нагороду за кращий сценарій отримав фільм "Поезія" корейця Чана Дон Лі.

Призи за кращу чоловічу роль журі фестивалю, всупереч традиціям, присудило одразу двом акторам: іспанцеві Хав'єру Бардему за фільм "КрасАта" й італійцеві Еліо Джерман за картину "Наше життя".

Апічатпонг Верасетакул / Фото: AFP
А кращою жіночою роллю була визнана робота французької актриси Жюльєт Бінош у фільмі іранського режисера Аббаса Кіаростамі "Засвідчена копія". "Я вірю в кохання", - заявила Бінош на врученні призу. Вона також показала всьому залу табличку з ім'ям Джафара Панахі - іранського режисера, який не зміг приїхати на фестиваль, оскільки перебуває під арештом у своїй країні. Фільм Кіаростамі оповідає про історію англійського письменника, який приїхав у Флоренцію представити свою книгу. В Італії він знайомиться з француженкою, яка змінює його плани.

Приз журі присуджено режисеру з республіки Чад Махамат-Салех Харун за картину "Людина, яка кричить". Харун завершив слова подяки привітанням своїй країні і матері, яка, за його словами, дивиться церемонію.

Приз 63-го Каннського кінофестивалю за кращу постановку отримав французький режисер Матьє Амальрік за картину "Гастролі". Амальрік на врученні призу покликав на сцену актрис, що знялися в його картині. У фільмі мова йде про продюсера-невдаху, який відправляється з американською групою танцівниць в турне по містах Франції.

Пальмову гілку за короткометражне кіно отримала стрічка "Собача історія" французького режисера Сержа Аведікяна. А спеціальний приз журі в цій номінації отримала Фріда Кемпф за картину "Міккі Бейдер".

Нагадаємо, у Каннах ввечері 23 травня закривається 63-й Каннський кінофестиваль, який відкрився 12 травня і пропрацював 12 повних днів.

Слідом за оголошенням переможців фестивалю, включаючи фільм-володар "Золотої пальмової гілки", відбудеться показ стрічки "Дерево" французького режисера Джулії Бертучеллі. Головну роль у ній зіграла відома французька актриса Шарлотт Генсбур.

Читайте також:

Ліндсей Лохан викликають з Каннського фестивалю повісткою до суду в США

Жан-Люк Годар в останній момент відмовився їхати в Канни

П'єр Рішар обміняв Канни на Харків

На Каннському кінофестивалі показали скандальний фільм-сатиру на Берлусконі

Повʼязані теми:

Наступна публікація