У Франції стартує 64-й Каннський кінофестиваль

11 травня розпочинається 64-й Каннський міжнародний кінофестиваль, який триватиме до 22 травня.

У Франції стартує 64-й Каннський кінофестиваль / Фото: AFP
Каннський кінофестиваль починається в середу, 11 травня, в 64-й раз, а на церемонії його відкриття вперше буде вручена почесна "Золота пальмова гілка" за внесок у розвиток кінематографа - її отримає італійський режисер Бернардо Бертолуччі - автор "Останнього танго в Парижі", "ХХ століття"," Маленького Будди" і " Мрійників".

По завершенню урочистої частини покажуть "Північ в Парижі" (Midnight in Paris) Вуді Аллена - фільм, який удостоївся бурхливого обговорення в пресі, насамперед, через епізодичну роль, яку зіграла в ньому французька перша леді Карла Бруні-Саркозі.

Оцінювати конкурсантів буде журі під керівництвом Роберта Де Ніро, до якого увійшли також Джуд Ло і Ума Турман, а на прем'єрах чекають Бреда Пітта з Анджеліною Джолі, Джонні Деппа з Ванессою Параді, Пенелопу Крус з Хав'єром Бардемом і Шона Пенна.

Найбільш очікуваним фільмом у конкурсній програмі стало "Древо життя" (The Tree of Life) Терренса Маліка ("Дні жнив", "Тонка червона лінія", "Новий світ") - його сподівалися показати тут ще в минулому році, але тоді не був завершений монтаж. Сюжет картини тримається в строгому секреті, відомо лише, що мова піде про дорослішання хлопчика на ім'я Джек .

Ларс фон Трієр, чия всесвітня слава почалася саме в Каннах, покаже "Меланхолію" (Melancholia) - притчу про весілля, в ході якої наречений, наречена (Кірстен Данст), її сестра (Шарлотта Генсбур) і гості дізнаються про прийдешній кінець світу.

Педро Альмадовар бере участь в конкурсі зі "Шкірою, в якій я живу" (La piel que habito) - екранізацією французького роману "Тарантул" про пластичного хірурга (Антоніо Бандерас), який тримає у себе в замку таємну операційну і кохану, посаджену на ланцюг, а метою життя вважає помсту людям, які згвалтували його дочку.

За лірику в програмі відповідає Нурі Більге Джейлан зі 150-хвилинним фільмом "Одного разу в Анатолії" (Once Upon a Time in Anatolia), а за злободенну політику - римлянин Нанні Моретті з "У нас є тато" (Habemus papam). Соціальні теми піднімають шотландка Лінн Ремзі, чий фільм "Ми повинні поговорити про Кевіна" (We Need To Talk About Kevin) викладає історію шкільної бійки з точки зору матері вбивці (Тільда ​​Суїнтон).

Усього в конкурсній програмі двадцять фільмів, причому "Артист" (The Artist) Мішеля Хазанавічус потрапив туди в останній момент.

Найгучнішою позаконкурсною прем'єрою обіцяють стати "Пірати Карибського моря: На дивних берегах" (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides): студія Disney вирішила не зупинятися на каліфорнійській прем'єрі в "Діснейленді" і влаштувати європейський збір гостей на набережній Круазетт.

Не менше уваги обіцяє залучити до себе "Бобер" (The Beaver) Джоді Фостер, де головну роль - топ-менеджера, який втратив дар мови і спілкується зі світом за допомогою ляльки бобра, яку він носить на лівій руці - грає Мел Гібсон.

Читайте також:

Оголошено програму Каннського кінофестивалю

Зірки кіно на червоній доріжці у Каннах

У Каннах відкрився 63-й міжнародний кінофестиваль

У Франції стартує 64-й Каннський кінофестиваль

У Франції стартує 64-й Каннський кінофестиваль

Повʼязані теми:

Наступна публікація