В ніч на завтра роздаватимуть "Оскарів"

Гламур 22 лютого, 2009, 13:05 625
Додати до обраного
22-го лютого (23 лютого о 03:00 за київським часом) розпочнеться церемонія вручення нагород "Оскар".

У неділю, 22 лютого, в Лос-Анджелесі будуть оголошені лауреати найпрестижнішої нагороди в області кіномистецтва - премії Оскар.

Ведучим церемонії цього року стане актор Хью Джекман, відомий глядачам за роллю у фільмі "Люди Ікс".

Переможці будуть визначені в 24 номінаціях. Лідером за кількістю номінацій стала стрічка "Загадкова історія Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button). Фільм про людину, що народилася старцем і поступово молодшала, претендує на золоті статуетки відразу в 13 номінаціях, у тому числі й у головній - за кращий фільм.

Повний список номінантів на премію Оскар виглядає таким чином:

За Оскар в категорії Кращий фільм року боротимуться: "Фрост проти Ніксона", "Читач", "Харві Мілк", "Мільйонер з хащів", "Загадкова історія Бенджаміна Баттона".

На нагороду в номінації Кращий режисер претендують: Девід Фінчер ("Загадкова історія Бенджаміна Баттона"), Денні Бойл ("Мільйонер з хащів"), Рон Говард ("Фрост проти Ніксона"), Стівен Долдрі ("Читач"), Гас Ван Сент ("Харві Мілк").

Краща чоловіча роль: Річард Дженкінс ("Відвідувач"), Френк Лангелла ("Фрост проти Ніксона"), Шон Пенн ("Харві Мілк"), Бред Пітт ("Загадкова історія Бенджаміна Баттона"), Міккі Рурк ("Борець").

Краща жіноча роль: Енн Хетуей ("Рейчел виходить заміж"), Анджеліна Джолі ("Підміна"), Меліса Лео ("Замерзла річка"), Меріл Стріп ("Сумнів"), Кейт Уінслет ("Читач").

Краща чоловіча роль другого плану: Джош Бролін ("Харві Мілк"), Роберт Дауні молодший ("Солдати невдачі"), Філіп Сеймур Хофман ("Сумнів"), Хіт Леджер ("Темний лицар"), Майкл Шеннон ("Дорога змін").

Краща жіноча роль другого плану: Емі Адамс ("Сумнів"), Пенелопа Крус ("Вікі Крістіна Барселона"), Віола Девіс ("Сумнів"), Тараджі П. Хенсон ("Загадкова історія Бенджаміна Баттона"), Маріса Томей ("Борець").

Кращий анімаційний фільм: "Валле-І", "Вольт" і "Кунг-фу Панда".

Кращий іноземний фільм: "Комплекс Баадер Майнхоф" (Німеччина), "Клас" (Франція), "Вибуття" (Японія), "Реванш" (Австрія), "Вальс з Баширів" (Ізраїль).

Найкращий оригінальний сценарій: Дастін Ленс Блек ("Харві Мілк"), Кортні Хант ("Замерзла річка"), Майк Лі ("Безтурботна"), Мартін Макдона ("Залягти на дно в Брюгге"), Ендрю Стентон і Джим Реардон ("Валле-І").

Кращий адаптований сценарій: Ерік Рот і Робін Свікорд ("Загадкова історія Бенджаміна Баттона"), Джон Патрік Шенлі ("Сумнів"), Пітер Морган ("Фрост проти Ніксона"), Девід Хейр ("Читач"), Симон Бофой ("Мільйонер з хащів").

Краща операторська робота: Том Стерн ("Підміна"), Клаудіо Міранда ("Загадкова історія Бенджаміна Баттона"), Роджер Дікінс і Кріс Мендес ("Читач"), Ентоні Дод Ментл ("Мільйонер з хащів"), Уоллі Пфістер ("Темний лицар").

Кращий монтаж: "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Фрост проти Ніксона", "Харві Мілк", "Мільйонер з хащів", "Темний лицар".

Кращий звуковий монтаж: "Залізна людина", "Мільйонер з хащів", "Валле-і", "Особливо небезпечний", "Темний лицар".

Кращі звукові ефекти: "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Мільйонер з хащів", "Валле-І", "Особливо небезпечний", "Темний лицар".

Кращі візуальні ефекти: "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Залізна людина", "Темний лицар".

Кращий оригінальний саундтрек: Олександр Деспла ("Загадкова історія Бенджаміна Баттона"), Джеймс Ньютон Ховард ("Виклик"), Денні Ельфман ("Харві Мілк"), Ар Рахман ("Мільйонер з хащів"), Томас Ньюман ("Валле-І").

Краща оригінальна пісня: Jai Ho ("Мільйонер з хащів"), O Saya ("Мільйонер з хащів"), Down To Earth ("Валле-І").

Краща робота художника: "Підміна", "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Герцогиня", "Дорога змін", "Темний лицар".

Кращий дизайн костюмів: "Австралія", "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Герцогиня", "Харві Мілк", "Дорога змін".

Кращий грим: "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Темний лицар", "Хеллбой 2: Золота армія".

Кращий документальний фільм: "Зрада", "Зустрічі на краю світу", "МІсто", "Канатоходець", "Збудити бурю".

Кращий короткометражний документальний фільм: "Совість Нхем Єна", "Останній дюйм", "Посміхнися", "Пінк", "Свідок. Балкон номера 306".

Кращий короткометражний анімаційний фільм: "Будинок з маленьких кубиків", "Вбиральна історія-любовна історія", "Вісьминіжки", "Престо", "Цією стороною вгору".

Кращий короткометражний художній фільм: "На лінії", "Манон на асфальті", "Новенький", "Свиня", "Країна іграшок".

81-а церемонія вручення золотих статуеток Оскар пройде 22 лютого (23 лютого о 03:00 за київським часом) у театрі Кодак у розважальному комплексі Hollywood & Highland на бульварі Голлівуд. Транслювати її буде американський телеканал ABC, а також телекомпанії в 200 країнах світу.


Читайте також:

Найгіршими акторами року стали Періс Хілтон та Пірс Броснан
Члени журі визначили володарів "Оскара"
Фальшивий список "оскарівських" лауреатів спрацював на букмекерів

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Корреспондент / І.Д.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гламур 22 лютого, 2009, 13:05 625
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції