"Громада" відмовляється від участі у виборах

Павло Лазаренко. (Фото: news.liga.net)© Архів
27 серпня, 2007, 16:23 830
Додати до обраного
ВО "Громада" відмовляється від участі у виборах, протестуючи проти відмови ЦВК зареєструвати Лазаренка кандидатом у депутати

ВО "Громада" відмовляється від участі у виборах, протестуючи проти відмови Центральної виборчої комісії реєструвати кандидатом у народні депутати України свого лідера Павла Лазаренка.

Про це йдеться в переданій УНІАН заяві президії Політради політичної партії ВО "Громада".

Як зазначається в документі, "в умовах безпрецедентного тиску на голову політичної партії Всеукраїнське об‘єднання "Громада" та однойменного виборчого блоку Павла Лазаренка, роздмухуваної у засобах масової інформації кампанії щодо недопущення реєстрації нашого лідера кандидатом у народні депутати України, партією ВО "Громада" та її політичними партнерами – партією "Соціал-Демократичний Союз", – ухвалено важке, але водночас відповідальне перед десятками тисяч виборців рішення – відмовитися від участі у позачергових парламентських виборах на знак протесту проти небажання Центральної виборчої комісії реєструвати кандидатом у народні депутати України нашого лідера".

Члени президії Політради партії ВО "Громада" зауважують, що були готові до такого розвитку подій, адже "представники Центрвиборчкому ще на початку серпня, як тільки-но VIII з‘їзд нашої партії задекларував намір створити виборчий "Блок Лазаренка" разом з нашими політичними партнерами з партії "Соціал-Демократичний Союз", чітко заявили про недопущення реєстрації партії "Громада" та "Блоку Лазаренка". На думку авторів документа, "свідома неявка заздалегідь попередженого представника Центральної виборчої комісії на міжпартійний з‘їзд "Блоку Лазаренка", 15 серпня 2007 року, свідчить про наперед сплановану акцію Центрвиборчкому щодо недопущення участі П.Лазаренка у позачергових парламентських виборах.

"Усі намагання ЦВК пояснити відмову у реєстрації П.Лазаренка кандидатом у народні депутати України то процесуальними порушеннями при підготовці та проведенні з‘їзду партії "Громада", то неправомочністю міжпартійного з‘їзду учасників "Блоку Лазаренка", то фактом вимушеного перебування лідера "Громади" протягом останніх років поза межами України є лише примітивними спробами надати вигляду законності свавільному рішенню влади в особі членів Центрвиборчкому", – вважають автори заяви.

Вони переконані, що "справжня причина відмови з боку ЦВК у реєстрації лідера "Громади" кандидатом у народні депутати України полягає у небажанні допустити повернення до активної політичної діяльності на загальнонаціональному рівні одного з найвпливовіших опозиційних політиків, який користується найбільшою підтримкою виборців у Придніпров‘ї – регіоні, який здатен дати поштовх процесу політичного єднання України".

Вони також переконані, що "на заваді процесові повернення П.Лазаренка в Україну стоять саме ті політики, котрі звикли отримувати дивіденди від штучного поділу України на Схід і Захід, на людей, що спілкуються у побуті російською та україномовних громадян. Бо саме П.Лазаренко стоїть на заваді тим політичним силам, котрі й далі прагнуть керувати Україною за принципом розподіляй та володарюй. Саме П.Лазаренко є тим політиком, чия поява в Україні могла б радикально змінити післявиборну ситуацію у державі".

Автори заяви впевнені, що "немає і не могло бути жодної юридичної причини для відмови Павлові Лазаренку у праві бути зареєстрованим кандидатом у народні депутати України. І факт вимушеного перебування лідера "Громади" поза межами держави теж не може бути підставою для недопущення П.Лазаренка до повноцінної участі у позачергових парламентських виборах 30 вересня 2007 року. Адже реєстрація кандидатами у народні депутати України колишнього президентського охоронця Миколи Мельниченка та народного депутата України 2 і 3-го скликань Олександра Єльяшкевича – осіб, котрі офіційно проживають у Сполучених Штатах Америки, користуючись політичним притулком, свідчить про те, що й П.Лазаренко мав право бути зареєстрованим у Центрвиборчкомі з аналогічних підстав".

Тому ВО "Громада" сприймає "позицію ЦВК щодо відмови у реєстрації П.Лазаренка кандидатом у народні депутати України як прояв заангажованості і політики подвійних стандартів, як зухвале порушення Конституції та законів України на догоду тим політичним силам, які нині мають найбільший вплив на Центральну виборчу комісію.

Нинішній дискримінаційно-вибірковий підхід ЦВК стосовно реєстрації окремих політиків, партій і виборчих блоків, і у першу чергу нашого лідера П.Лазаренка, свідчить про те, що чесні демократичні вибори у нинішній Україні неможливі".

При цьому Всеукраїнське об‘єднання "Громада" закликає спостерігачів Організації з безпеки і співробітництва у Європі, представників Парламентської Асамблеї Ради Європи звернути увагу на порушення прав виборців у процесі підготовки до проведення позачергових парламентських виборів, призначених на 30 вересня поточного року. "Саме такі брутальні порушення прав виборців, як недопущення владою реєстрації представників окремих політичних сил кандидатами у народні депутати України, дають підстави говорити про недемократичність самого виборчого процесу", – вважають у "Громаді".

Також ВО "Громада" добиватиметься "справедливості у всіх судових інстанціях України, а також у Європейському суді з прав людини". "Впевнені, що виклик представників ЦВК як відповідачів у Європейському суді якраз і буде реальним свідченням рівня демократичності українських виборів", – переконані автори заяви.

Як повідомляв УНІАН, 7 серпня П.Лазаренко висловив сподівання, що Центральна виборча комісія зареєструє його на чолі списку Блоку Лазаренка на дострокових виборах до Верховної Ради України.

"Моя реєстрація – велике питання, але якщо вона відбудеться, то буде рівнозначною моєму поверненню в Україну", – наголосив П.Лазаренко. За його словами, всі необхідні документи для реєстрації вже підготовлено.

Лідер Блоку Лазаренка підкреслив, що його політична сила у складі партії ВО "Громада" та "Соціал-демократичний союз" йде на вибори самостійно і має рівні шанси потрапити до Верховної ради серед таких партії та блоків, як ПСПУ Наталі Вітренко, Соцпартія, Блок Литвина.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / Т.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
27 серпня, 2007, 16:23 830
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції