Банки очікують, що населення почне брати в них більше кредитів та понесе гроші на депозити

© УНІАН
Фінансисти передбачають скорочення корпоративного кредитного портфелю.

Протягом найближчого року довіра українців до банківської системи повинна зрости й вони братимуть більше кредитів та нестимуть гроші на депозити. Водночас бізнес скоротить корпоративний кредитний портфель.

Такими є очікування топ-менеджерів 66 банків, на які припадає понад 96% загальних активів системи. Опитування серед них провів Національний банк України.

"Учасники опитування в цілому очікують на збільшення кредитування домогосподарств, але прогнозують невелике зменшення обсягів корпоративних кредитів. Кількість респондентів, які очікують на зростання та на скорочення корпоративного кредитного портфелю, розділилася майже порівну. Водночас, частка респондентів, які очікують на пожвавлення кредитування фізичних осіб (27% опитаних), значно переважає над часткою песимістів (16% опитаних). Чотири квартали поспіль більшість банків вважає, що якість кредитного портфеля поліпшиться, насамперед у корпоративному сегменті. Якщо під час попереднього опитування такі сподівання щодо корпоративних кредитів висловили 48% опитаних банків, то цього разу – 52%", – уточнили в НБУ.

Читайте також: Нацбанк знизив облікову ставку та констатує більш стрімке зниження інфляції

Банкіри констатують, що в другому кварталі 2016-го "посилився попит на кредити, особливо з боку корпорацій, про це повідомили 53% опитаних банків (проти 45% у першому кварталі). Найбільший приріст попиту зафіксовано на кредити малого та середнього бізнесу та гривневі кредити. Основні причини зростання попиту – падіння процентних ставок, потреба підприємств у обіговому капіталі та необхідність реструктуризації існуючої заборгованості. Попит домогосподарств і на споживчі, і на іпотечні кредити також зріс, здебільшого завдяки зниженню процентних ставок та збільшенню витрат на товари довготермінового користування".

Експерти прогнозують подальше зростання попиту на кредити з боку як підприємств, так і населення. Передбачають, що умови кредитування будуть пом'якшуватися для кредитів у гривні та споживчих кредитів. Стандарти за іпотечними кредитами не зміняться.

75% опитаних топ-менеджерів банків вказали, що протягом найближчого року корпоративні клієнти відкриватимуть депозити своїх підприємств. Гроші на депозити також має активніше понести і населення – на це сподівається близько третини опитаних.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Національний банк України / ОЛ
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 6
  • SergeiAaracrust SergeiAaracrust 2 серпня, 10:51 Згоден 8 Не згоден 2 Деньги – кровь экономики. Стало быть, в организме страны их критически не хватает. Вот и вопят благим матом банкиры "Несите денежки! Банки начнут рушиться!" А у людей денег-то нет. Вот и Иван Иванович подтверждает. відповісти цитувати Дякуємоспам SergeiAaracrust SergeiAaracrust 3 серпня, 06:17 Згоден 2 Не згоден 0 И, кстати, вы заметили СКОЛЬКО появилось в обороте новеньких, блестящих и красивеньких монет в 25 и 50 копеек? Это, господа хорошие, включили печатный станок. Или же чеканный станок, если быть точнее. Чтоб обилие новеньких бумажек не вызвало панику, ибо очевидно. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції