Банківські боржники ховають майно у родичів

Банківські боржники ховають майно у родичів© Slando.com.ua
Гроші 20 травня, 2011, 15:17 2834 2
Додати до обраного
З кінця 2010 року дуже багато позичальників зазнало фінансових труднощів з виплатами кредитів.

Різке збільшення кількості договорів дарування і фіктивних договорів купівлі-продажу нерухомості, а також іншого цінного майна було зафіксовано навесні у Києві.

Все більша кількість позичальників, які узяли до кризи кредит на земельні ділянки, квартири і авто, переоформляють своє незакладене майно на родичів з метою вберегти його від посягань банків у разі невиплати внесків по кредиту.

"Подібна тенденція почала простежуватися ще на початку березня, а до кінця весни - тільки посилилася", - розповідає Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних керівників нерухомістю.

За його словами, справа в тому, що більшість докризових договорів по кредитуванню містять умову, згідно з якою клієнт банку відповідає за зобов'язаннями не лише предметом застави, але й усім своїм майном. Причому, не на день підписання договору, а в день виникнення суперечки, уточнив фахівець..

З кінця 2010 року дуже багато позичальників зазнало фінансових труднощів з виплатами кредитів. Щоб якось вийти з ситуації і погасити свою заборгованість, клієнти банку можуть спробувати продати кредитне майно. Але продати предмет запоруки, будь то авто, квартира або земля, сьогодні дуже складно. Та і зробити це можна лише за 45-55% від ціни 2008 року.

Тому, щоб зберегти хоча б незаставне майно, позичальники оформляють договори дарування або фіктивні договори купівлі-продажу свого майна на близьких осіб. Таким чином, вони, по суті, "ховають" його від банків на випадок судових розглядів.

Читайте також:

Проблемні іпотеки продадуть колекторам

Українцям будуть видавати більше кредитів

Банки-банкрути винні своїм вкладникам 2,5 мільярда

Українці купують у кредит навіть взуття

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами DOM.ria.ua / МС
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 20 травня, 2011, 15:17 2834 2
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 2
  • DJin DJin 20 травня, 18:34 Згоден 3 Не згоден 0 Коммерческие банки и смежные с ними отрасли обдирания денег у населения наподобие коллекторов это язвы на теле общества. Те хто изучал экономику и основы банковского дела прекрасно знают, что их прибль это не, что иное как украденное время и благо у обычного рабочего. И то, что нам преподносят как само собой происходящие не что иное как лихо спланированные схемы обогащения за чужой счет. Логику человека извращают в нужном им направлении но здравый смысл и факты говорят обратное - вас кинули. Да от кидалова нужно защищаться сначала законами ( хотя они написаны для толпы поэтому по сущности своей приносят пользу только "псевдоэлите" и не могут защитить простого работягу) нужно продавать и передавать свое им-во. Если это не помогае путь только один - война, причем как информационная так и силовая. В объединениях сила, по одиночке они нас просто иничтожат. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції