Дороговартісні державні закупівлі зобов'язали проводити лише через ProZorro

© Голос столиці
Нові правила набули чинності з 1 серпня.

Відсьогодні, 1 серпня, усі тендери від 200 тис. грн для товарів і послуг та від 1,5 млн грн для робіт державні підприємства та установи повинні проводити лише через систему електронних публічних закупівель ProZorro.

Із квітня на цю систему перевели центральні органи влади, великі державні підприємства і природні монополісти. А тепер використовувати ProZorro зобов'язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства та інші організації, які використовують кошти платників податків.

"Повний перехід на електронну систему означає, що відтепер усі тендери, які перевищують порогові значення, повинні проводитись через ProZorro. Державний замовник (орган влади, державне чи комунальне підприємство) повинен завантажувати в ProZorro тендерні заявки, оголошуючи таким чином закупівлю. Далі він відповідає на питання постачальників і проводить в електронній системі аукціон чи іншу процедуру, передбачену Законом "Про публічні закупівлі". Після визначення переможця замовник зобов'язаний також завантажити в систему текст договору з постачальником. А завдяки інтеграції з порталом Є-Data і проектом .007, віднедавна в ProZorro також можна відслідкувати ще й оплату договору, якщо вона здійснюється Державним казначейством", – уточнює прес-служба Мінекономрозвитку.

Дивіться фото: ProZorro: Держзакупівлі в електронній системі запровадили в оборонній сфері

Що стосується так званих допорогових закупівель (вартістю до 200 тис грн на товари і послуги і до 1,5 млн грн на роботи), то використання в ProZorro для них є добровільним, проте дуже бажаним, наголошують у відомстві.

"Система працювала в пілоті саме на допорогових закупівлях, і довела свою надзвичайну ефективність: за рік пілотного проекту в ProZorro сума економії склала більше мільярда гривень (загальна сума економії на сьогодні сягнула 2,6 млрд грн). Тому ми закликаємо всіх сумлінних державних замовників використовувати ProZorro ще і на допорогах. Це легко, зручно і вигідно", – підкреслив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Нагадаємо, перед переходом на ProZorro держструктури раптово оголосили тендери на 20 млрд грн.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
  • Сергій Сергій 1 серпня, 16:45 Згоден 0 Не згоден 0 Допоможіть визначитись чи наш завод (ПАТ "Тернопільський радіозавод Оріон" м. Тернопіль) підпадає під дію Закону України "Про здійснення державних закупівель" Державна частка власності становить 98% статутного капіталу, виходить згідно даного закону ми є "ЗАМОВНИКОМ". Підкажіть будь ласка чи ми зобов'язані проводити державні закупівлі чи ми можемо проводити комерціні закупівлі на тендерних майданчикаї згідно 2-ох випадків: 1-ий випадок: В цьому році в нас буде замовлення від Київського бронетанкового заводу іи. Морозова, що входить до концерну "Укроборонпром". Сума контракту обчислюється в мільйонах. Ми зобов'язані проводити державні закупівлі? 2-ий випадок: У нас буде замовлення на екпорт в Індію, чи в даному випадку ми можемо проводити комерціні закупівлі чи тільки державні? Буду вдячний за допомогу відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції