Експерти порадили владі послабити гривню

Ілюстрація© УНІАН
Гроші 30 квітня, 2011, 13:35 8094 38
Додати до обраного
Вітчизняні експортери втрачають цінові переваги на міжнародних ринках, також до девальвації Україну підштовхують валютні війни.

Щоб відновити конкурентоспроможність економіки, Україні нічого не залишиться, як послабити гривню. Про це заявив директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць, пише "Дзеркало тижня. Україна".

Як відзначив Геєць, сьогодні вітчизняні експортери втрачають цінові переваги на міжнародних ринках. Якщо інфляція за підсумками 2011 року перевищить 10%, конкурентоспроможність економіки може "знизитися до нуля і навіть бути негативною".

До девальвації Україну також підштовхують валютні війни, що розгорілися в світі, коли ряд країн цілеспрямовано послаблює власні національні грошові одиниці, щоб зробити свої економіки більш конкурентоспроможними.

В нинішніх умовах, на думку експерта, "курс на зміцнення - це сприяння підвищенню рівня життя в інших країнах".

"За рахунок порівняно бідних країн відбувається певна підтримка зростання в більш розвинених економіках, оскільки збільшення пропозиції вільно конвертованої валюти стабілізує і навіть ревальвує курси в країнах з більш високим рівнем інфляції. Як результат, у тому числі і Україна підтримує рівень життя в інших країнах, сприяючи нарощуванню їх експорту ", - розповів Геєць.

Він зазначив також, що додаткові передумови для девальвації створює і нинішня активізація споживчого імпорту, яка підігрівається кредитуванням населенням. У кінцевому підсумку це може призвести до повторення сценарію 2008 року.

"Мінус ще 10 мільярдів доларів на поточному рахунку - і будемо мати те, що мали", - підкреслив експерт.

У той же час віце-президент "Альфа-банку", член ради НБУ Роман Шпек відзначає, що цінові переваги, які були в українських експортерів після глибокої девальвації в 2008 році, зараз вже втрачені. Відповідно, на думку банкіра, розраховувати на істотне збільшення експорту без спеціальних програм його підтримки неможливо.
 
У свою чергу екс-заступник голови правління Нацбанку Олександр Савченко зауважує, що чим стабільніший курс, тим більше ймовірність повторення кризи зразка 2008 року.

"Чим швидше ми відмовимося від політики стабільного курсу, тим швидше ми вийдемо з кризи і менше буде вірогідність нового", - підкреслив Савченко.

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник переконаний, що проведення політики "негнучкого" курсу може стати підставою для серйозних випробувань гривні у майбутньому. Він, натомість, закликав враховувати і той фактор, що подальша девальвація зробить непідйомними кредити для більшості позичальників.

Читайте також:

Азаров пообіцяв українцям найважчий рік в історії

Екс-міністр фінансів: за останні роки Україну втягли у боргову яму

Скільки коштуватиме долар протягом 2011 року: прогноз експертів

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Дзеркало тижня. Україна / А.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 30 квітня, 2011, 13:35 8094 38
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 38
  • ДОЛОЙ НЕУЧЕЙ ДОЛОЙ НЕУЧЕЙ 30 квітня, 16:07 Згоден 22 Не згоден 1 Україні нічого не залишиться, як послабити гривню. Про це заявив директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць, ...... сьогодні вітчизняні експортери втрачають цінові переваги на міжнародних ринках................ КАК МНЕ ЭТО НРАВИТСЯ ........... ЭКСПОРТЕР ...... ПИПРЫЭМЭЦЬ - МИЛЛИАРДЕР АХМЕТОВ .....!!!!!!!!!!!!!!!! ВТРАЧАЭ ПЭРЭВАГЫ .....!!!!!!!!!!!! ОГРАБИЛИ НАРОД ......... ПОДНЯЛИ ДОЛАР В ДВА РАЗА ........... И ЧТО Б МИЛЛИАРДЭР АХМЕТКА И ДРУЗЬЯ .. НЕ ДАЙ БОГ НЕ ВТРАТЫЛЫ ....!!!!!!!! ДАВАЙ ЛЮДЯМ УСТРОИМ ЕЩЕ РАЗОК ИНФЛЯЦИЮ ....................... А ПОТОМ СПИШЕМ НА КРИЗИС ......... МОЛ ВТОРАЯ ВОЛНА ............. ДА НЕ СУЧАРЫ ДОНЕЦКИЕ ..!!!!!!!!! ВТОРОЙ ВОЛНОЙ МЫ ВАС БЛЯДЕЙ НА ВИЛАХ ВЫНОСИТЬ ИЗ ПАРЛАМЕНТА БУДЕМ ....!!!!!!!!!!!!!!! ТИМОШЕНКО ПРЕЗИДЕНТ ...!!!!!!!!!!!!! ДОЛОЙ ДОНЕЦКИХ ВОРОВ ...!!!!!!! відповісти цитувати Дякуємоспам Гога Гога 1 травня, 18:00 Згоден 1 Не згоден 2 ________________НАХУЙ тИМОШОНКУ !!! ___________ СТЕРИЛИЗОВАТЬ ШВАЛЬ !!!___________ цитувати Дякуємоспам Да! Да! 30 квітня, 21:28 Згоден 2 Не згоден 0 Не в бровь а в глаз! цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції