Кияни рятують свої "заначки", масово купуючи квартири

Кияни рятують свої "заначки", масово купуючи квартири

Жителів столиці лякає можливе повторення кризи / Фото: Сегодня

За місяць квартири можуть подорожчати на 5-7%.

Намагаючись зберегти свої заощадження, кияни почали масово вкладати їх у житлову нерухомість. Через це найдешевші об'єкти, попит на які б'є всі рекорди, вже стали дефіцитом і почали дорожчати.

Так, за відомостями компанії SV Development, з весни кількість угод купівлі-продажу на вторинному ринку щомісяця зростає на сотню-півтори. У липні продано 1,8 тис. квартир, в серпні - близько 2,З тис. початком вересня дана тенденція тільки посилилася.

Так як накопичення у більшості жителів столиці невеликі, а банківські кредити доступні небагатьом, найбільшим попитом користується найдешевше житло в спальних районах столиці: "одинички" вартістю до $ 50 тис. і "двушки" до $ 65-70 тис. Частка таких угод на сьогоднішній день перевищує 50% від їх загальної кількості.

Ріелтори кажуть, що якщо в базі даних агентств з'являється подібний об'єкт, то він продається буквально за кілька днів.

Зі свого боку продавці нерухомості, зважаючи на попит, перестали навіть торгуватись. Вибити знижку в $ 500-700 можна лише в разі термінового продажу.

Ріелтори не виключають, що тенденція подорожчання самого ходового житла збережеться до кінця жовтня, адже на ринку очікується додаткові приплив передвиборних грошей, відповідно, і підвищення активності покупців.

Протягом найближчого місяця квартири економ-класу можуть зрости в ціні ще на 5-7%. Якщо найгірші прогнози виправдаються, і Україну дійсно накриє друга хвиля кризи, вже до кінця року ринок нерухомості чекає черговий обвал, про масштаби якого зараз можна тільки здогадуватися. Не виключено, що ціни можуть знизитися як мінімум на третину.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр Микола Азаров заявив, що наразі в Україні триває друга хвиля економічної кризи.

"Зараз по Україні дуже серйозно проходиться друга хвиля кризи, я б сказав не друга хвиля, а триваюча криза, яка, напевно, якщо вірити певним прогнозами, різним економічним теоріям, охопила наш світ і буде його ще років 10 терзати", - сказав він.

Повʼязані теми:

Наступна публікація