Мінфін пропонує зекономити на соцпрограмах 53 мільярди гривень – Рева

© Getty Images
Гроші 7 вересня, 2016, 13:37 1771
Додати до обраного
Остаточне рішення про зменшення фінансування має затвердити парламент.

Реальні потреби коштів на державні соціальні програми на 2017 рік на 53 млрд грн більші, аніж пропонує передбачити в бюджеті Міністерство фінансів. Якщо в документ не закладуть повне фінансування, то відповідно будуть законодавчо урізати норми, які й передбачають виділення цих грошей.

Читайте також: Бюджет прискорення реформ. Мінфін озвучив основні цифри кошторису країни на 2017 рік

"Я не можу на власний розсуд приймати рішення: це – фінансуємо, а це – ні. Я зобов'язаний подати бюджетний запит на фінансування всіх державних програм, передбачених чинним законодавством України. Так от, якщо взяти різницю між коштами, що виділені Мінфіном Міністерству соціальної політики на виконання державних програм, і реальною потребою, то різниця складає близько 53 млрд грн. Причому ця різниця виникла не сьогодні – такий розрив існував завжди. Але Міністерство соціальної політики, незважаючи на суму, доведену йому Мінфіном на наступний рік, зобов'язано повідомити Кабінет міністрів України про реальну потребу в коштах шляхом подання відповідного бюджетного запиту. А далі йде складний процес погодження цього бюджетного запиту", – зазначив міністр соцполітики Андрій Рева, якого цитує прес-служба відомства.

Читайте також: Бюджет урізання. Чи залишать стипендії 600 тисячам українських студентів

Проект держбюджету на наступний рік Кабмін зобов'язаний подати до Верховної Ради до 15 вересня. Традиційно парламентарі його ухвалюють "під ялинку", наприкінці грудня.

Міністр соцполітики також пояснив, чому держбюджет-2016 недоотримав заплановані 105 мільярдів гривень.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Гроші 7 вересня, 2016, 13:37 1771
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції