Мінімальну зарплату хочуть підвищити в півтора разу

© business.ua
Переглянути соцстандарт можуть із 1 липня.

Міністерство соціальної політики пропонує підвищити з 1 липня розмір мінімальної зарплати в півтора разу – із нинішніх 1450 грн до близько 2,2 тис. грн.

Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів міністр соцполітики Андрій Рева.

"Ми готуємо законодавчу пропозицію для того, щоб ввести це (підвищення мінімальної зарплати в півтора разу) в дію з 1 липня 2016 року. Що зараз коїться? У нас є такі показники, як мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум. Що це таке? Це соціальні стандарти. Ми до них прив'язали перший тарифний розряд в бюджетній сфері. Тобто якщо ми підвищуємо прожитковий мінімум, потрібно підвищувати перший тарифний розряд і всю сітку тарифну. На це потрібні сотні мільярдів гривень. У результаті для того, щоб цього не робити, ми маніпулюємо з прожитковим мінімумом – вдаємо, що він не повинен зростати", – сказав Рева.

Міністр пропонує "відв'язатися від прожиткового мінімуму, підвищити мінімалку, тоді небюджетна сфера йде вперед – і ми починаємо підтягувати до неї бюджетну. Коли вони пішли вгору, тоді ми піднімаємо прожитковий мінімум. Ось і вся логіка. Тобто ми знімаємо кайдани і відпускаємо заробітну плату. Одночасно детінізуємо 2,5 млн працівників небюджетної сфери, вишукуємо 4,5 млрд на підвищення стандартів в бюджетній сфері – і під кінець року отримуємо ефект 7,5 млрд плюс. Мінус 4,5 – разом 3 млрд чистого плюса з економічних розрахунках, якщо ми це робимо. Але для цього потрібно зламати психологію деяких людей, людям перебудувати мислення".

Нагадаємо, держбюджет-2016 планують переглянути в липні. Нинішня його редакція передбачає наступне підвищення мінімальної зарплати з 1 грудня – до 1550 грн.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Сегодня / ОЛ
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 3
  • Ludmila Malzewa Ludmila Malzewa 3 червня, 11:22 Згоден 18 Не згоден 0 2,2 тис грн. - не вистачить навіть на сплату ЖКП на фоні 150-315 тис грн, що Президен пообіцяв суддям. Згідно ст.1 ЗУ Про державні соціальні стандарти та гарантії встановлено: прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. В такому випадку, повинні бути проведені широкі соціальні діалоги на платформі громадянського суспільства для широкого обговорення на основі моніторингу та економічних розрахунків для встановлення реального гарантованого стандарту, як суддям, в яких людські потреби не можуть бути в 40 чи 75 разів вищі, ніж у пересічної Людини, яка за нормами Конституції України - є найвища соціальна цінність, незалежно від соціального статусу. Довіри до влади немає. Президент просовує закони на вимогу МФВ, що стала для Гаранта Конституцією. Немає прямої демократії з носієм влади - народу. Треба втручатися в пряму демократію і встановлювати соціальні стандарти на громадських площадках, підписувати Момерандуми громадянським суспільсьвом і примушувати Президента та Уряд України - служити простому народу та виконувати вимоги громадянського суспільства, а не МВФ! відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції