На кожного зека з дисбату Україна витрачає 14 мільйонів на рік

На кожного зека з дисбату Україна витрачає 14 мільйонів на рік

Тільки на зарплату персоналу дисбату щомісяця виділяється 5,7 млн гривень / Фото: aferizm.ru

Порушників військового порядку обслуговує майже в 40 разів більша кількість персоналу.

У єдиному на всю українську армію дисциплінарному батальйоні зараз міститься всього 5 сержантів і солдатів, засуджених за злочини під час проходження строкової служби. Про це пише "Сегодня", посилаючись на Головне управління військових прокуратур ГПУ.

У відомстві підкреслили, що порушників військового порядку обслуговує майже в 40 разів більша кількість персоналу, не менше 180 осіб, яким тільки на зарплату щомісяця виділяється 5,7 млн гривень, а за рік набігає без малого 70 млн.

За років СРСР Україні було три дисбати. Туди, пише видання, за рішенням нині скасованих військових судів направлялися солдати строкової служби за непокору, невиконання наказу, самоволку, дезертирство, розкрадання зброї, інші злочини. Свою провину вони спокутували фізичною працею на благо народного господарства. Після відбуття покарання засуджені поверталися в частині дослужувати термін.

Зараз в Україні залишився тільки один дисциплінарний батальйон в Києві, де сидять за "дідівщину". Раніше, коли в'язнів було більше, вони робили тротуарну плитку. Зараз цехи законсервовані - кадрів занадто мало. І виправна терапія зводиться, в основному, до "політнавчань", стройової підготовки та іншої виховної роботи.

Начальник Главку військових прокуратур генерал Юрій Війтєв каже, що ліквідувати дисбат можна, змінивши закон, і таке рішення вправі прийняти Верховна рада або верховний головнокомандувач - президент.

На думку екс-міністра оборони, регіонала Олександра Кузьмука, дисбат себе зживає, як рудимент колишньої епохи.

"Легше внести зміни, доповнення до Кримінального кодексу з урахуванням військового аспекту, ніж тримати численний штат. А правопорушників можна і на гауптвахту відправити, визначивши максимальні терміни", - зазначив Кузьмук.

У свою чергу перший заступник голови Військової служби правопорядку полковник Сергій Харчишин зазначає: "На гауптвахту (їх в Україні 4 – ред.) направляють строком до 6 місяців, а в дисбат - від півроку до 2 років. Питання про ліквідацію дисбат поки не стоїть. А обслуговуючий персонал - це штаб, КПП, під охороною зона, казарми, котельня, клуб, їдальня ... Повноцінна військова частина".

Повʼязані теми:

Наступна публікація