НБУ ліквідує ще один проблемний банк

"Одеса-Банк" припиняє існування
Гроші 28 липня, 2009, 12:30 3164
Додати до обраного
Обсяг зобов'язань "Одеса-Банку" перед населенням, за даними НБУ, складає 122,6 млн гривень.

Нацбанк України своєю постановою відкликав банківську ліцензію і ініціював ліквідаційну процедуру відкритого акціонерного товариства "Одеса-Банк".

"Одеса-Банк" став другою фінустановою після банку "Причорномор'я", яку не змогла реанімувати тимчасова адміністрація, призначена НБУ.

Питання про ліквідацію "Одеса-Банку" піднімалося тимчасовим адміністратором Людмилою Зотєєвою ще на початку червня, але НБУ зважився відкликати у нього ліцензію тільки півтора місяці потому. Коментувати питання ліквідації банку Зотєєва відмовилася. "Звертайтеся до ліквідатора, він вже працює в банку", - сказала вона.

Ліквідовувати "Одеса-Банк" буде Володимир Аймедов. Він має досвід у ліквідації підприємств. У 2007 році Аймедов був призначений розпорядником майна збанкрутілого Миколаївського парфюмерно-косметичного комбінату.

Обсяг зобов'язань "Одеса-Банку" перед населенням, за даними НБУ на початок квітня, складав 122,6 млн гривень. Якщо врахувати, що активи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб складають близько 4,6 млрд гривень, розрахуватися з вкладниками "Одеса-Банку" особливих проблем не складе. "Обсягів непроблемних активів ліквідованого банку має вистачити на покриття більшої частки пасивів. А враховуючи невеликий розмір банку, залишок зобов'язань без проблем буде покрито за рахунок коштів Фонду", - вважає аналітик інвестгрупи "Сократ" Михайло Сальніков.

За словами учасників ринку, до складного фінансового становища "Одеса-Банк" довели його власники. "Банк був порожнім, коли до нього увійшла тимчасова адміністрація. Всі активи акціонери вивели у вигляді кредитів, які не повертали. Оздоровити банк вони відмовилися, нових інвесторів Зотєєва знайти не змогла. Тому й виникла необхідність ліквідації", - говорить один з тимчасових адміністраторів.

Одеса-Банк було засновано у 1991 році. Найбільшими акціонерами банку на початок квітня були компанії "Альпарі" - 32,4% акцій, "Грідін" - 33,1%, "Ківорій" - 18% і "Ольял" - 16,5%. За даними НБУ, на початок квітня 2009 року активи Одеса-Банка складали 445,7 млн гривень (124-е місце по банківській системі), власний капітал - 104,5 млн гривень, кошти юридичних осіб - 110,2 млн гривень, кошти фізичних осіб - 122,6 млн гривень.

Читайте також:

Ліквідація "Укрпромбанку" призведе до інфляції

Нацбанк пропонує передати "Ощадбанку" борги "Укрпромбанку"

За півроку банки втратили більше 14 мільярдів гривень

Хто більше за усіх постраждав від кризи

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 28 липня, 2009, 12:30 3164
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції