НБУ змусить банки поновити кредитування

НБУ стимулуватиме кредитування©
Гроші 10 липня, 2010, 08:44 2734 2
Додати до обраного
Нацбанк збирається "пробити тромб", що утворився в кредитуванні за допомогою зниження відсоткових ставок за кредитами.

Нацбанк має на меті активізувати кредитування у комерційних банках.

Про це заявив заступник голови правління НБУ Василь Пасічник.

За його словами, наразі НБУ розробляє новий комплексний документ, який має замінити ухвалу №47 і сприяти інтенсифікації кредитування.

"Документ уже фактично готовий і найближчим часом вийде в світ", - додав він.

Представник Нацбанку впевнений, довіру до банків повністю відновлено. Як аргумент він навів приклад позитивної динаміки надходження коштів у систему з початку року: фізособи +15%, юрособи +6%, в цілому приріст коштів у банках +11%.

У той же час, стверджує урядовець, значною проблемою залишається недостатня кредитна активність банків (з січня поточного року — мінус більш ніж 3%) на тлі надліквідності системи. На його думку, стримуючими чинниками для активізації кредитування є не тільки короткостроковість банками ресурсів, але і, перш за все, "небажання банків натрапляти на додаткові ризики" через незахищеність прав кредиторів.

За словами Пасічника, хоча банки активно йдуть на зустріч позичальникам та реструктуризували майже 190 тис. кредитів на більш ніж 220 млрд грн (майже 30% від всього кредитного портфеля), "значна частина позичальників банків ухилялася як могла від виконання своїх зобов'язань".

Замглави НБУ зазначив, що банки намагаються пробити тромб, що утворився в кредитуванні за допомогою зниження відсоткових ставок за кредитами, а Нацбанк має намір стимулювати їх активність у цьому напрямку.

Окрім того, пасічник заявив, що банківська система поступово виходить зі стану кризи, а її одужанню сприяє стабілізація макроекономічної ситуації, консолідація влади, сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках, позитивне сальдо платіжного балансу.

Нагадаємо, що 8 липня Верховна рада ухвалила законопроект про діяльність НБУ, ним пропонується збільшити до 6 осіб кількість заступників голови Нацбанку, які входять за посадою до складу правління НБУ. Крім того, передбачається встановити чисельний склад правління НБУ у кількості 11 осіб.

Читайте також:

Рада ухвалила законопроект про діяльність НБУ

В Україні клієнтські платежі затримують 9 банків

НБУ зняв зі збиткових банків усі обмеження

НБУ має намір створити санаційний банк

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Дзеркало тижня. Україна / Д.Є.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 10 липня, 2010, 08:44 2734 2
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 2
Вибір редакції