ООН заборонив Україні торгувати квотами на парникові гази

ООН заборонив Україні торгувати квотами на парникові гази

Ілюстрація

В організації пояснили таке рішення порушеннями правил надання звітності про викиди за Кіотським протоколом.

Комітет виконання зобов'язань Секретаріату рамкової конвенції ООН зі зміни клімату з 12 жовтня тимчасово заборонив Україні торгувати квотами на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу.

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні. Причиною такого рішення стало, зокрема, порушення правил надання звітності про викиди за Кіотським протоколом.

При цьому в України залишається можливість продавати одиниці скорочення викидів (ОСВ, термін, використовуваний для визначення скорочень викидів парникових газів: діоксид вуглецю, метан, закис азоту, гідрофторвуглеці, перфторвуглеці, гексафторид сірки) за міжнародною процедурою.

Продаж ОСВ передбачено механізмами Кіотського протоколу. Він здійснюється за допомогою проектів спільного здійснення на території країн додатка 1 Кіотського протоколу (куди входить і Україна поряд з економічно розвиненими країнами й країнами з перехідною економікою) за участю інвестора також із числа країн цього додатка.

В обмін на часткове інвестування такого проекту (залежно від передбачуваного скорочення викидів парникових газів) інвестор отримує право на використання квот (одиниць скорочення викидів), які буде утворено у разі успішної реалізації проекту.

Раніше депутат НУНС, член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики й безпеки Юрій Костенко сказав, що заборона Україні торгувати квотами на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу може призвести до щорічних втрат 8 млрд доларів.

Президент Віктор Янукович заявив, що у разі зриву виконання зобов'язань України в рамках Кіотського протоколу буде застосовано відповідні кадрові висновки.

Читайте також:

Україна продасть квоти на парникові гази 3 країнам

"Кіотські гроші" підуть на реконструкцію київського заводу "Енергія"

За модернізацію вагонів столичної підземки заплатять 100 мільйонів доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація