Пенсійна реформа дозволить підвищити пенсії для жінок і добробут усього населення – експерт ООН

Ілюстрація© Сегодня
Гроші 27 грудня, 2010, 11:41 3953 11
Додати до обраного
Нижча межа пенсійного віку і коротша тривалість страхового стажу сьогодні є причиною більш низького розміру пенсій для жінок.

Після проведення пенсійної реформи, зокрема підвищення пенсійного віку і збільшення нормативного трудового стажу для отримання пенсійних виплат, жінки зможуть мати вищу пенсію, ніж сьогодні. Таку думку висловив директор Аналітичного дорадчого центру Блакитної стрічки ПРООН/ЄС Марчін Свенчицький, коментуючи запропоновані урядом кроки в реформуванні пенсійної системи.

"Нижча межа пенсійного віку і коротша тривалість страхового стажу сьогодні є причиною більш низького розміру пенсій для жінок. За нашими підрахунками, середній рівень пенсії жінок складає всього 67% від пенсії чоловіків. А це є ризиком більш глибокої бідності в старості. У той же час, співвідношення заробітних плат чоловіків і жінок становить 75%. Підвищення пенсійного віку дасть змогу збільшити пенсійне забезпечення жінок, а значить - і добробут більшості людей похилого віку. Адже 70% всіх пенсіонерів – жінки", – відзначає експерт.

Іще одним позитивом пенсійної реформи, на думку пана Свенчицького, стане можливість перерозподілити сьогоднішні витрати на пенсії в інфраструктурні проекти, що позитивно позначиться на зростанні ВВП. "Виплата пенсій – це тільки один з обов'язків держави. На це витрачається 18% ВВП – один з найбільших показників у світі. Разом з тим на будівництво транспортної інфраструктури в Україні витрачається не більше 2% ВВП за загальновизнаної необхідності в 6%. За оцінками Світового банку, тільки 280 км доріг відповідають стандартам ЄС, 500 мостів - небезпечні для використання. Зменшуючи витрати на пенсійні виплати завдяки підвищенню пенсійного віку та збільшення нормативного страхового стажу, країна зможе спрямувати гроші на витрати, які підвищать добробут всього суспільства, а не лише окремої категорії громадян", – говорить пан Свенчицький.

Також, за розрахунками експертів Блакитної стрічки, підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років дозволить збільшити кількість зайнятого населення до 2021 року на півмільйона і забезпечити приріст ВВП на 2,4% порівняно з нинішньою ситуацією.

Якщо стан речей не змінювати, зазначає Марчін Свенчицький, кількість пенсіонерів і населення працездатного віку зрівняється в 2026 році. А в 2050 р. пенсіонерів було б вже на 25% більше, ніж працюючих. "У світі не існує жодної країни, яка могла б розвиватися за таких обставин", - говорить експерт.

За його словами, сценарій, за яким має намір діяти український уряд, найменш болючий. "У своїх дослідженнях ми пропонуємо до 2032 року підвищити пенсійний вік для чоловіків і жінок до 65 років. Кількість одержувачів пенсій зменшиться на 2,8 млн. осіб, а зайнятість збільшиться на 1,1 млн чоловік. Приріст ВВП при цьому становитиме 6,1%", – говорить він.

Нагадаємо, уряд вніс до парламенту законопроект 7455 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Документом, зокрема, встановлено поступове – до 2020 року – підвищення віку для виходу на пенсію жінок з 55 до 60 років, а з 2013 року впроваджується підвищення пенсійного віку для держслужбовців-чоловіків з 60 до 62 років, встановлюються обмеження термінів перебування на держслужбі .

Крім того, законопроектом пропонується підвищити нормативний стаж, необхідний для отримання мінімальної пенсії, з 20 років для жінок і 25 для чоловіків до 30 і 35 років відповідно. Максимальний розмір пенсійних виплат для всіх категорій громадян пропонується обмежити 12 прожитковими мінімумами для непрацездатних.

Читайте також:

Кабмін пообіцяв пенсію у десятикратному розмірі за повний стаж

Максимальна пенсія в Україні становитиме 8808 гривень

Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

Уряд: українцям життєво необхідно підвищити пенсійний вік

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ТСН.ua / П.З.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 27 грудня, 2010, 11:41 3953 11
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 11
  • "эксперту" "эксперту" 27 грудня, 12:33 Згоден 5 Не згоден 1 Свернула б шею этому "эксперту". Он либо очень тупой либо прикидывается. Где работать этим людям, если молодежи нет работы? В результате реформы пенсии понижаются намного и опять будет уравниловка - все на минимальной пенсии Не надо быть таким "экспертом" чтоб понять, что все, у кого есть возможность будут получать зарплату в конверте без оформления. Хоть у тебя нет стажа хоть 15 лет, хоть 30 - все равно мин7имальная пенсия, а смысл тогда платить налоги? Этой реформой государство отбирает у человека честно заработанное. Как можно в конце жизни человека брать заработок для расчета пенсий тоько за последние годы, уменьшить все что можно, поднять стаж, отобрать у него последнюю надежду на будущее прямо на финишной прямой - за пару месяцев (дней) до пенсии. Это жестоко и несправедливо!!! відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції