Пенсійна реформа впорядкує виплату спеціальних пенсій - експерти

Ілюстрація© УНІАН
Гроші 24 січня, 2011, 12:59 2894 2
Додати до обраного
В рамках пенсійної реформи, по суті, буде впроваджена нова формула розрахунку пенсії для військовослужбвців, держчиновників та інших "спеціальних" пенсіонерів.

Проведення пенсійної реформи дозволить виключити махінації при виході на пенсію "спеціальних пенсіонерів", зокрема, зробить неможливим штучне збільшення доходів у роки, які беруться в розрахунок при нарахуванні пенсійного стажу.

Таку думку висловила аналітик з питань соціальної політики Бюро економічних і соціальних технологій (Центр БЕСТ) Наталія Лещенко, коментуючи законопроект 7455 "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", поданий урядом до парламенту.

За словами експерта, в рамках пенсійної реформи, по суті, буде впроваджена нова формула розрахунку пенсії для військовослужбвців, держчиновників та інших "спеціальних" пенсіонерів. "Наприклад, прокурорам і слідчим у разі ухвалення законопроекту не можна буде обирати собі термін, по якому нараховується пенсія. Сьогодні вони можуть це робити: розраховувати виплати виходячи з доходів за 24 місяці перед пенсією або за 60 місяців з будь-якого періоду стажу.

Тобто можна було в останні два роки штучно "нагнати" надбавки, премії та інші виплати, щоб збільшити дохід. За п'ять років це буде зробити значно складніше", - сказала Лещенко.

На думку віце-президента інвестиційної компанії "Кінто" Віталія Мельничука, також позитивним є врегулювання питання максимальної пенсії, яка може виплачуватися будь-якому громадянину. В першу чергу, на думку експерта, максимальна пенсія у розмірі 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян (приблизно 8,8 тисяч гривень), а також заборона на індексацію для тих, чиї пенсійні виплати на сьогодні перевищують встановлений законопроектом мінімум, дозволять понизити дефіцит бюджету Пенсійного фонду.

"Індексація та перерахунок не проводитимуться доти, поки пенсія людини не досягне "стелі", встановленої законодавчо. За нашими розрахунками, дві криві - росту максимально допустимої виплати і розмірів "супер-пенсій" - зустрінуться приблизно через 4-5 років", - сказав Мельничук. Крім того, на витрати Фонду вплине і підвищення мінімального віку для виходу на пенсію чоловіків-чиновників - до рівня 62 років.

"Ті, хто збираються виходити нарівні з іншими - у 60 років, - отримуватимуть до 62 років не спеціальну, а звичайну пенсію. Це теж розвантажить ПФ", - додав експерт.

Нагадаємо, уряд вніс до парламенту законопроект 7455 "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Документом, зокрема, встановлене поступове - до 2020 року - підвищення віку для виходу на пенсію жінок з 55 до 60 років, а з 2013 року впроваджується підвищення пенсійного віку для держслужбовців-чоловіків з 60 до 62 років, встановлюються обмеження термінів перебування на держслужбі.

Крім того, законопроектом пропонується підвищити нормативний стаж роботи, необхідний для отримання мінімальної пенсії, з 20 років для жінок і 25 для чоловіків до 30 і 35 років відповідно. Максимальний розмір пенсійних виплат для усіх категорій громадян пропонується обмежити 12 прожитковими мінімумами для непрацездатних.

Читайте також:

Пенсійна реформа дозволить вивести зарплати з тіні - експерт

Уряд випробує пенсійну реформу на мешканцях Донбасу

Азаров запевнив пенсіонерів, що після реформи їхнє життя покращиться

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Подробности / П.З.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 24 січня, 2011, 12:59 2894 2
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 2
  • 777 777 24 січня, 14:46 Згоден 0 Не згоден 0 Тигипковская реформа направлена на повышение пенсий бюджетникам (80% от их заработка + 10 пенсий единоразово) - тем, которые не производят благ, а существуют за счет отчислений промышленных работников. А труженикам промышленности (возьмем для примера работника-женщину, у которой средняя зарплата сегодня 2000грн. = средней по Украине, то есть коэффициент зарплаты равен 1, а стаж 37 лет) формула начисления пенсии из ныне существующей 2000х1х0,37х1,35+(37-20)х7,5=1126,50грн. превратится в 1700х1х0,37+(37-30)х7,5=681,80грн (как подачку добавят 70 грн. до минимальной пенсии 750грн.) А на зарплату 2000грн. ежемесячно предприятие перечисляет налогов 1132грн. (А у кого коэф. з/пл. равен 2, то пенсия была бы 2125,50грн., а благодаря тигипке будет 1310,70грн. ) Ну, как ? Нравится реформа? відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції