Пенсійну реформу в Україні прирівняли до війни в Іраку

Пенсійну реформу в Україні прирівняли до війни в Іраку

Пенсійна реформа не принесла користі українцям / Фото: Сегодня

Підприємці при виході на пенсію отримують мінімальні виплати.

Представники малого та середнього бізнесу в Україні переконані, що проведення пенсійної реформи в Україні нагадує "демократизацію" американцями Іраку: війна йде, а демократії немає.

"Всі розмови про те, що в Україні немає грошей не можуть бути виправданням і не повинні стати перешкодою на шляху проведення реальної пенсійної реформи", - сказала координатор Всеукраїнської коаліції малого та середнього бізнесу Оксана Продан.

За її словами, грошей в Україні є достатньо. Заважає система, за якою ці гроші до пенсіонерів і середнього класу не доходять, а розподіляються політико-економічними монополіями.

Багато підприємців, які все життя пропрацювали і виконували вимоги законодавства не можуть вийти на пенсію навіть у 62 роки, а якщо виходять, то отримують менше встановленого розміру мінімальної пенсії. Саме середній клас змушений працювати в тіні, інакше їм простіше закрити свою справу, пояснила експерт.

Як відомо, Закон про пенсійну реформу набув чинності 1 жовтня. Документ передбачає підвищення пенсійного віку для жінок, народжених після 1 квітня 1961 року, з 55 до 60 років. Тим, хто народився в період з 1 жовтня 1956 по 1 квітня 1961 року, підвищення пенсійного віку буде поетапним.

При цьому до 1 січня 2015 року жінки зможуть вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. Але в такому разі їх пенсія буде зменшена на 0,5% за кожен місяць дострокового виходу на пенсію. При цьому якщо достроково вийшла на пенсію працевлаштуватися, то виплата пенсії їй буде припинена.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, підвищено з 5 до 15 років. Стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком, буде підвищений для чоловіків з 25 до 35 років, для жінок - з 20 до 30 років.

Повʼязані теми:

Наступна публікація