Підприємців-спрощенців поділили на 4 групи

Підприємців-спрощенців поділили на 4 групи

Підприємців-спрощенців поділили на 4 групи

Верховна Рада поділила підприємців-спрощенців на 4 групи. Підприємцям-нерезидентам і аудиторам відмовили в єдиному податку.

Верховна Рада 264-ма голосами прийняла в цілому законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)".

Документом, зокрема, залишили спрощену систему оподаткування для 4-х груп підприємців.

До першої групи включені підприємці з оборотом до 150 тис. грн без права найму інших осіб. Вони будуть платити від 10 до 100 грн в місяць. Ці підприємці можуть здійснювати виключно роздрібний продаж товарів на ринках або здійснювати побутові послуги населенню.

Друга група включає підприємців з оборотом до 1 млн грн і з правом найму 10 осіб. Розмір податку для них пропонується затвердити на рівні від 20 до 200 грн в залежності від рішення місцевої ради. Ці підприємці здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, а також здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства.

Третя група - підприємці з оборотом до 3 млн грн і з правом найму 20 осіб. Їх податок складе 3% або 5% залежно від включення або не включення ПДВ.

У четверту групу включені юрособи з оборотом до 5 млн грн і з правом найму до 50 осіб. Для них податок також повинен скласти 3% або 5% залежно від включення або не включення ПДВ.

Не можуть бути платниками єдиного податку 10 категорій підприємців які здійснюють діяльність у сфері азартних ігор; обміну валюти, виробництва, експорту, імпорту і продажу підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів у ємностях до 20 л, а також пива і вина); діяльність з проведення гастрольних заходів; видобуток і реалізацію корисних копалин.

Крім того, відмовили в спрощенці фізособам-підприємцям нерезидентам, аудиторам, страховим брокерам, особам, які здають в оренду житло площею понад 100 кв м і суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких від 25% мають особи, які сплачують єдиний податок.

Як повідомлялось, Україна у рейтингу сприятливості ділового середовища втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Читайте також:

Вести бізнес в Україні гірше, ніж в Гондурасі

Список спрощенців можуть розширити

За рік в Україні припинили роботу 127 тисяч спрощенців

Податкова визнала, що наповнює бюджет за рахунок простих громадян

Податковий кодекс за 3 місяці знищив 10 тисяч підприємців

Підприємців-спрощенців поділили на 4 групи

Підприємців-спрощенців поділили на 4 групи

Повʼязані теми:

Наступна публікація