Податкова у 2012 році рекордно потрусила бізнес

Податкова у 2012 році рекордно потрусила бізнес

Податкова провела за рік майже 3 тисячі перевірок / Фото: Сегодня

Часто перевірки могли призвести до закриття підприємств.

У 2012 році українські компанії відчули безпрецедентний тиск з боку правоохоронних і фіскальних органів. Численні перевірки податковою і митними службами, МВС та іншими органами влади нерідко ставили під загрозу існування багатьох підприємств.

Лідером за кількістю гучних перевірок в 2012 році можна назвати Державну податкову службу (ДПС). За даними податкової, тільки за січень-вересень її співробітники провели 2766 перевірок за рішеннями судів, за постановами податкової міліції або інших правоохоронних органів, пише "Комерсант-Україна".

Така активність відомства викликана амбітними планами уряду щодо підвищення надходжень до держбюджету, вважає президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала.

"Темпи збільшення бюджетних доходів коректувалися кілька разів протягом року, і весь час в більшу сторону. Внаслідок доходи бюджету-2012 заплановані з ростом на 19% при фактично нульовому зростанні економіки і нульовій інфляції", - пояснив він.

Високий рівень корупції у фіскальних органах і судовій системі робить їх зручними інструментами вирішення бізнес-конфліктів, визнає голова Українського союзу промисловців і підприємців народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах.

"Значна частина бізнесу в тій чи іншій мірі намагається мінімізувати бюджетні відрахування, стаючи легкою мішенню для правоохоронних органів, які не гидують брати участь у процесах перерозподілу власності в країні", - зазначив він.

Крім того, за його словами, залучення співробітників правоохоронних органів у вирішення бізнес-конфліктів є одним з основних факторів зниження інвестиційної привабливості країни.

Попри усі заяви президента і уряду, законодавство про боротьбу з корупцією не діє. Проте у держбюджеті-2013 не передбачено такий стрімкий ріст доходів, як у нинішньому, а керівництво ДПС зараз прагне до конструктивної співпраці з бізнесом, наголошують експерти. Це дає надію на лібералізацію відносин і законодавства вже у I кварталі 2013 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація