Симоненко озвучив пропозиції для збалансування газової сфери

Петро Симоненко© Оскар Алексюк/ТСН.ua
Гроші 17 серпня, 2010, 20:59 1584 7
Додати до обраного
Лідер Компартії озвучив пропозиції для збалансування газової сфери України, серед яких відмова від виконання вимог МВФ і точність щодо власності свердловин.

Лідер Комуністичної партії, народний депутат Петро Симоненко озвучив пропозиції щодо збалансування газової сфери України.

"По-перше, відмовитися від виконання вимог МВФ щодо рівняння цін на газ імпортований і газ власного видобутку. Нашим газом ми повинні розпоряджатися на власний розсуд", - цитує політика прес-служба КПУ.

"По-друге, провести комплексну перевірку реального видобутку на всіх українських газових свердловинах. Якщо можна потай поставити 70 веж, то можна, мабуть, і 170. До того ж, немає гарантій, що належним чином фіксується весь газ, що видобувається на свердловинах легальних", - сказав парламентарій.

"По-третє, навести порядок з власністю на свердловини. Значна їх частина здається в оренду бізнесменам, які продають газ за ринковою ціною - у повній відповідності з вимогами МВФ. Це треба припинити, усі свердловини повинні експлуатуватися державою", - заявив Симоненко .

"По-четверте, чітко визначитися з призначенням газу власного видобутку. На даний момент він реалізується як підприємствам ЖКГ, так і промисловим підприємствам. Повинен же він надсилатися лише у ЖКГ", - переконаний депутат.

"По-п'яте, визначитися з ціною на газ власного видобутку. Зараз він продається за ціною 67 дол. за тисячу кубометрів для підприємств ЖКГ і 111 дол. - для промислових підприємств. Після запланованих підвищень цін населення буде повинне платити приблизно стільки ж, скільки заводи. Між тим, собівартість більшої частини українського газу складає лише 30 дол. за тисячу кубометрів! " - проінформував політик.

За його словами, комуністи вважають, що газ власного видобутку, що направляється підприємствам ЖКГ, повинен отримати статус соціального, із встановленням ціни на рівні "собівартість + транспортування". "При реалізації такого підходу, навіть при дефіциті газу власного видобутку, вдасться не тільки не підвищувати, а й знизити комунальні тарифи", - вважає Симоненко.

"По-шосте, надати дієву державну підтримку газовидобуванню і газорозвідці. Це неймовірно, але навіть при нинішніх, завищених цінах на газ є величезні заборгованості по зарплаті в, наприклад, державному підприємстві "Полтаванафтогазгеологія"", - заявив депутат.

"По-сьоме, необхідно приступити до реалізації програми збільшення власного газовидобутку", - вважає він.

Читайте також:

Комуністи пропонують на референдумі заборонити брати кредити МВФ

Пенсійний вік в Україні підвищать до кінця року

Уряд має намір ще раз підвищити ціни на газ для населення на 50%

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ТСН.ua / А.С.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 17 серпня, 2010, 20:59 1584 7
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 7
  • http://www.gulag.ipvnews.org/article20061121.php http://www.gulag.ipvnews.org/article20061121.php 18 серпня, 09:37 Згоден 0 Не згоден 0 СРОЧНО - СЕКРЕТНО ПОЧТО-ТЕЛЕГРАММА НАЧ.РАЙ ГОРОТДЕЛЕНИЙ И РАЙУПОЛНОМОЧЕННЫМ ГПУ КРЫМА Решением директивных органов всем совхозам запрещена торговля и продажа мяса и масла по коммерческим и некоммерческим ценам. Вся товарная продукция подлежит сдаче/продаже госзаготовительным организациям. ПРЕДЛАГАЮ проследить на местах за исполнением этого решения. Всякие попытки к нарушению этого решения пресекайте немедленно через соответствующие партийные и Советские организации, одновременно направляйте нам материалы для дачи санкции о привлечении виновных к ответственности. Зам. ПП СГПУ по Крыму /Чарский/ Нач. ЭКО ПП /Ивановский/ 16 октября 1932 года № 45927/5 г. Симферополь відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції