США пригрозили Януковичу економічною ізоляцією України

© Офіційний сайт Президента України
Гроші 1 березня, 2011, 01:29 11836 37
Додати до обраного
Американська торговельна палата в Україні вважає, що прийняття змін до Закону "Про державну підтримку сільського господарства України" може привести до економічної ізоляції України.

Україні загрожує економічна ізоляція. Про це йдеться в листі Американської торговельної палати до президента України від 23 лютого 2011 року.

Автори листа звертають увагу на те, що запропоновані зміни передбачають введення державної монополії на експорт харчових і сільгосппродуктів, і просять президента України Віктора Януковича втрутитися в ситуацію.

"Таким чином, закон де-юре і де-факто ліквідує вільний ринок і встановить державну монополію на експорт харчової та сільськогосподарської продукції", - йдеться в листі.

В АТП відзначають, що прийняття змін до закону фактично призведе до встановлення контролю держави над зерновим ринком. Крім погіршення репутації України та заподіяння фінансових і комерційних збитків, ці правові кроки, вважають у АТП, будуть суперечити низці законів та юридичним зобов'язанням з підтримки вільної торгівлі та іноземних інвестицій, які наша країна взяла на себе в рамках СОТ та інших міжнародних і двосторонніх договорів.

Примусове зниження цін на внутрішньому ринку з боку монополіста-експортера, вважають в АТП, може завдати шкоди фермерам і сільгоспвиробникам, поставити під загрозу ліквідації кілька тисяч підприємств, які займаються виробництвом та експортом сільгосппродукції, оскільки вони не зможуть продавати свою продукцію за справедливими цінами.

Також у листі наголошується, що в разі прийняття запропонованих змін різко знизиться фінансування, доступне для фермерів та підприємств харчової промисловості, оскільки на сьогоднішній день його надають іноземні та вітчизняні інвестори - компанії, що займаються торгівлею та експортом.

Крім того, застерігають в АТП, можливо закриття бізнесових операцій, які здійснюються основними іноземними інвесторами, аж до їх виходу з українського ринку; створиться критична ситуація з надходженням нових іноземних та вітчизняних інвестицій в розвиток інфраструктури сільського господарства та харчової промисловості; проти держави України можуть бути подані багатомільярдні міжнародні позови у зв'язку з втратою інвестицій і доходів.

У той же час АТП підтверджує готовність до подальшої співпраці з керівництвом України в забезпеченні дотримання принципів вільного ринку в аграрному секторі.

Лист направлено від імені Ради директорів Американської торговельної палати в Україні і компаній - членів АТП.

Нагадаємо, законопроектом № 8053 "Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" депутати пропонують дозволити експорт зерна з України тільки держагенту або товаровиробникам. Законопроектом пропонується визначити, що експорт об'єктів державного цінового регулювання дозволяється здійснювати виключно сільськогосподарським товаровиробникам таких об'єктів в обсягах власного виробництва та Державному агенту із забезпечення експорту об'єктів державного цінового регулювання.
Згідно з документом, перелік таких об'єктів визначає Кабмін щорічно за результатами моніторингу аграрного ринку. Держагента із забезпечення експорту таких об'єктів визначає Кабмін за підсумками конкурсу.

Читайте також:

Бідність українців зупинила інфляцію в 2010 році

За рік правління Януковича збідніли понад 60% українців

Україна заборгувала громадянам 130 мільярдів за рішеннями судів

Бродський: Україна перетворилася на велику офшорну зону

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Вечірні вісті / О.І.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 1 березня, 2011, 01:29 11836 37
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 37
  • Топу Топу 1 березня, 11:18 Згоден 139 Не згоден 167 Дудка у тебя вместо мозга и безценок это его стоимость. На рынке не возможно ничего купить дешевле чем оно стоит, просто не найдешь идиота который продаст. Чем больше покупателей тем выгоднее продавцу и тем выше цена. Заставить продать дешевле могут только административные меры и уменьшение конкуренции. Именно это и хотят сделать ЯнукОвощи. Цены на с\г товар у нас давно европейского уровня и нет большой разницы где продавать. Партия Овощей желает подмять под себя с\г производителей и снимать с них сливки через госкомпанию скупая за копейки у производителей по своим ценам. Просто подумайте, почему они не хотят сделать компанию по экспорту метала? Да потому что они и так его собственники и оттуда деньги им идут на прямую. в конечном итоге за все их действия заплатим мы, потому что не один идиот не будет выращивать зерновые без возможности их продажи за реальную стоимость. Совки строят совок с дефецитом всего и вся. відповісти цитувати Дякуємоспам top top 1 березня, 18:11 Згоден 5 Не згоден 1 Топу: Ты уверен, что будет много покупателей? Я вот нет. Покупателей будет много на западе и там они могут влиять на цену. А здесь будет несколько трейдеров-скупщиков (других просто не допустят до этого, как было не один раз и при разных властях), с фирмами на западе, которые будут предлагать там наш товар по очень привлекательным для них ценам, а здесь покупать этот товар у производителя по минимальным, дающим возможность производителю только дышать. Так-как эти трейдеры не будут заинтересованы в том, чтобы производитель обогатился, нанял штат работников, юристов и сам начал торговать напрямую, оставляя прибыль трейдеров у себя (нафига ему тогда эти трейдеры будут нужны). Вот поэтому и будут держать произволителей на голодном пайке и "подкармливать" их руководителей время от времени. И все будут счастливы: трейдеры будут получать сверхприбыли, руководство производителя приличные "чаевые" за низкую цену. Только денежки пролетят мимо казны и государство будет в пролете, как и работники. цитувати Дякуємоспам реалист реалист 1 березня, 12:36 Згоден 30 Не згоден 23 Хочешь сказать, США беспокоится за экономику Украины? Правильно что вводят монополию, продавать нужно только излишки, а не вывезти все, а свои люди потом будут ждать импорта сомнительного качества из Китая цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції