У рейтингу податкових систем Україна - третя з кінця

У рейтингу податкових систем Україна - третя з кінця© УНІАН
Гроші 26 квітня, 2010, 17:14 5613 10
Додати до обраного
Згідно дослідження, підприємцям в Україні доводиться платити 147 податків і зборів і витрачати на це більше 736 годин.

Керівники 988 компаній вважають сплату податків в Україні згубною справою. А згідно рейтингу Всесвітнього банку Paying Taxes 2010, податкова система України за витратами часу і ресурсів займає 181 місце з 183. Гірше тільки у Венесуелі і Білорусі.

Українська система оподаткування є однією з найобтяжливіших в світі, вважають укладачі рейтингу. Підприємцям в Україні доводиться платити 147 податків і зборів і витрачати на це більше 736 годин.

"Можна розділяти чи ні таке іронічне відношення до обгрунтованості третього з кінця місця в рейтингу, відведеного Україні. Проте, слід визнати, що український бізнес, навряд чи відізветься про існуюче податкове середовище, як про комфортне", - коментує результати рейтингу Владимир Котенко, керівник податковий-юридичної практики компанії "Ернст енд Янг".

Оцінка ВБ підтверджується і результатами опитування топ-менеджерів 988 підприємств, проведеного компанією Appleton Mayer в період з 5 по 19 квітня 2010 року. 81% опитаних керівників, що працюють в Україні, не задоволено існуючою податковою системою.

Більш того, респонденти констатують значне погіршення ситуації у сфері оподаткування в 2009 році. Серед ключових проблем абсолютну більшість бізнесменів відзначили нестабільність і неузгодженість податкового законодавства.

"Українська податкова система одна з найзаплутаніших в світі. Норми закону не дають однозначної відповіді на те, як і яким чином та або інша норма застосовуватиметься на практиці, для цього необхідно ще цілий ряд роз'яснень податкової служби і інших органів, а іноді і отримання судових рішень", - вважає Вадим Поляков, голова ради директорів BPT Group.

На думку Полякова, на те щоб досконало знати і розбиратися в особливостях українського оподаткування необхідно 4-5 років практичної роботи бухгалтером. Будь-яка перерва в роботі приведе до втрати кваліфікації.

Нагадаємо, український уряд прийняв рішення перевести всіх "спрощенців" на загальну систему оподаткування.

Читайте також:

Кабмін скасує спрощену систему оподаткування

Ставка ПДВ знизиться до 17%, а "спрощенці" платитимуть 51 грн на пенсійне страхування

Українським підприємцям підвищать податки

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РБК-Україна / І.О.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 26 квітня, 2010, 17:14 5613 10
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 10
Вибір редакції