Україна серед найбільших аграрних експортерів

Гроші 18 вересня, 2007, 12:53 301
Додати до обраного
Експерти зараховують Україну до шести найбільших експортерів аграрної продукції та прогнозують збільшення її експорту.

Росія, Україна, Аргентина, Бразилія, Індія й Китай нині є великими сільськогосподарськими виробниками, експорт яких на світовому ринку сільгосппродуктів за останні 10 років зріс, зауважують аналітики державного сільськогосподарського управління Швеції в доповіді "Нові актори на світовому ринку" (аналіз глобального ринку сільськогосподарської продукції).

”У шести країн є всі можливості стати великими акторами на ринку торгівлі сільськогосподарськими продуктами. У багатьох згаданих країнах є, зокрема, великі земельні резерви, не завжди розвинена інфраструктура - все це й стримує виробництво", - сказала одна з авторів доповіді Анна Кларин, слова якої наводить прес-служба шведського сільгоспуправління.

Усі шість країн у період з 2000 по 2005 роки збільшили торгівлю сільгосппродукцією. Найпомітнішим процес став у Бразилії (експорт виріс у 2,5 рази), Індії (зростання майже в 2 рази), Росії (у 3 рази) та в Україні (у 2,6 рази).

Шведські аналітики прогнозують, що сільськогосподарський експорт Росії й України в найближчого десятиліття зростатиме.

У своєму прогнозі дослідники не виключають, що значення країн ЄС і США як головних торгових партнерів шести аналізованих країн (Росії, України, Аргентини, Бразилії, Індії й Китаю) дедалі слабшатиме. Експерти пояснюють це розвитком торгівлі "шістки" з сусідніми країнами, а також з країнами Близького Сходу й африканського континенту.

Корективи до прогнозу, вважають у Шведському сільгоспуправлінні, можуть внести несприятливий політичний розвиток, біоенергетичні зміни, генні технології, а також епідемії в тваринницькому секторі.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РИА Новости / О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 18 вересня, 2007, 12:53 301
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції