Уряд спрогнозував курс гривні на три роки

Уряд спрогнозував курс гривні на три роки© AFP
Гроші 11 жовтня, 2010, 08:43 2381
Додати до обраного
В найближчі три роки Мінфін спрогнозував курс гривні по відношенню до долара: 7,5-8,0 гривні за один долар.

Мінфін спрогнозував, яким буде курс гривні по відношенню до долара в найближчі три роки: 7,5-8,0 гривні за один долар.

Прогноз обмінного курсу гривні до долара міститься в проспекті емісії єврооблігацій України, розміщення яких проводилося минулого місяця. "Сума в українських гривнях, переведена в долари США за середнім прогнозованим обмінним курсом у період 2010-2011 років на рівні 8,0 гривні за долар і в період 2012-2013 років на рівні 7,5 гривні за долар", - йдеться в тій частини проспекту емісії, де Україні розкриває обсяги виплати за державним боргом.

У головному фінансовому відомстві не стали коментувати, на основі яких даних і за якою методикою розраховували прогнозне значення майбутнього обмінного курсу. Попередній глава Мінфіну Ігор Уманський не виключає, що такий прогноз зроблений не стільки з економічних, скільки з політичних міркувань. "Зазвичай, прогнозуючи курс, Мінфін консультується з НБУ. Але не виключено, що в даний час такі прогнози зроблені виходячи з політичної доцільності. Уряду треба збалансувати дохідну і видаткову частини бюджету, а при курсі 8 і 7,5 гривні за долар їм це зробити легше. Логіка Мінфіну може бути простою: менше курс - менше витрати на обслуговування зовнішніх боргів ", - пояснює Ігор Уманський.

Разом з тим екс-керівник Мінфіну досить песимістично оцінює перспективи національної валюти в найближчому майбутньому. "Я не бачу передумов для посилення гривні в середньостроковій перспективі: погіршення платіжного балансу, зростання цін і збільшення вартості комунальних послуг традиційно провокують попит на валюту з боку населення. До того ж другу хвилю кризи ніхто не відміняв", - перераховує основні ризики для стабільності гривні Уманський.

Експертне співтовариство дивиться в майбутнє більш оптимістично, ніж екс-чиновник. "Українська економіка, а отже, і курс гривні будуть залишатися залежними від ситуації на зовнішніх ринках - як товарних, так і фінансових. Але якщо припустити, що ніяких глобальних потрясінь відбуватися не буде, то гривня має всі шанси зміцнитися", - говорить головний економіст компанії Dragon Capital Олена Бєлан.

На її думку, у випадку якщо керівництво країни буде проводити раціональну економічну політику, це призведе до істотного припливу капіталу в Україні, що буде створювати передумови до зміцнення національної валюти. У такому випадку ключове значення в динаміці курсу буде грати політика Нацбанку. "Якщо регулятор вирішить лібералізувати курсову політику, то вже до кінця 2011 року гривня може зміцнитися до 7,5 гривні за долар", - вважає Білан.

Глава аналітичного підрозділу групи компаній ICU "Інвестиційний капітал Україна" Олександр Вальчишен дотримується дещо іншої точки зору: "У найближчий рік-півтора особливих загроз для гривні ми не бачимо. У той же час після 2011 року оптимізму вже набагато менше. Найбільші побоювання викликає швидке збільшення валютної заборгованості як державного, так і приватного секторів. Вже в 2012-му зовнішній борг може почати надавати вагомий тиск на курс гривні", - говорить експерт.

Нагадаємо, 7,95 гривні за долар - такий курс нацвалюти був закладений в проекті держбюджету на 2011 рік.

Читайте також:

В Україні стало менше грошей

Українській валюті загрожує обвал до 16 гривень за долар

Золотовалютні резерви НБУ збільшилися на 1,8 млрд доларів

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Дело / А.С.
Побачили помилку - контрол+ентер
Гроші 11 жовтня, 2010, 08:43 2381
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції