КС розглядає закон про вибори

18 вересня, 2007, 09:16 280
Додати до обраного
Суд почав розгляд позову президента Ющенка щодо конституційності закону про вибори народних депутатів.

Плідний день на подання в КС
Архів
Конституційний суд починає розгляд президентського позову.
Конституційний суд України розпочав слухання у справі за поданням президента України Віктора Ющенка щодо конституційності окремих положень закону про внесення змін до закону про вибори народних депутатів. 

Зокрема, як повідомлялося раніше, президент просив КС визначити конституційність норм закону про порядок голосування громадян, котрі тимчасово виїхали за межі України. 

Голова КС Андрій Стрижак на початку слухання нагадав, що Конституційний суд розгляне цю справу як невідкладну, тобто у прискореному режимі. 

На момент початку розгляду справи у залі були присутні 14 суддів з 18, тобто кворум для початку слухання був. На початку засідання постійний представник Верховної ради у КС Анатолій Селіванов заявив декілька клопотань. Зокрема, він просив КС перевірити чинність закону, окремі положення якого просить розтлумачити президент. 

Також Селіванов просив КС витребувати у Державному комітеті статистики відомості щодо міграційного руху громадян України. 

Крім цього представник ВР просив КС витребувати у Державній судовій адміністрації дані щодо кількості судових звернень громадян щодо неможливості взяти участь у голосуванні у 2006 році. Селіванов просив КС залучили до слухань у справі представника Міністерства внутрішніх справ України.
 
У свою чергу, представник президента в Конституційному суді Марина Ставнійчук зауважила, що немає підстав для задоволення усіх цих клопотань.
 
Після цього голова суду Стрижак почергово ставив на голосування усі заявлені клопотання, однак жодне з них не набрало більшості серед суддів. Щодо ще одного клопотання Селіванова про об’єднання в одне провадження подань президента та народних депутатів щодо конституційності положень цього закону, Стрижак запросив суддів КС на нараду.

Після наради голова КС повідомив, що суд вирішив відмовити у клопотанні постійному представнику Верховної ради Селіванову щодо об’єднання цих подань в одне провадження. Таким чином, суд відмовив представникам ВР у задоволенні усіх восьми їхніх клопотань. 

У свою чергу, Марина Ставнійчук, відповідаючи на запитання, чи не можна вважати заявлення цілої низки клопотань з боку представників ВР спробою затягнути розгляд справи, сказала: "До певної міри, так". За її словами, подані клопотання не мають стосунку до розгляду справи по суті. 

Ставнійчук також додала, що з огляду на попередню практику роботи КС, коли відкривались усні провадження з питань виборчих прав, можна розраховувати, що КС встигне прийняти рішення до виборів.

Крім того, представник президента в КС висловила сподівання на прийняття до 30 вересня рішення з конституційності виключення зі списків виборців громадян, які не повернулися з-за кордону за 3 дні до виборів.

"Беручи до уваги попередню практику КС, коли відкривалося усне провадження, коли суд розглядав справи, які стосувалися виборчих прав громадян у невідкладному провадженні, ще до виборів приймав рішення... Так було в 1998, так було в 2004", - сказала Ставнійчук.

Нагадаємо, 27 серпня до КС надійшло конституційне подання президента України щодо невідповідності Конституції України (неконституційності) положення частин дев`ятої, десятої, вісімнадцятої статті 102 (три) Закону України "Про вибори народних депутатів України" в частині виключення зі списків виборців відповідною дільничною виборчою комісією осіб, які за відомостями, що подаються органами державної прикордонної служби за три дні до окружних виборчих комісій, фактично перетнули державний кордон України і на момент подання відомостей відсутні дані про їх повернення на територію України. 

Президент вважає, що передбачене законом обов`язкове виключення громадян зі списків виборців є безпосереднім обмеженням конституційних виборчих прав громадян України та не відповідає статтям 38, 64, 70, 71 Основного Закону. Відповідно до частини третьої статті 22 Конституції при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. 

КС розглядає закон про вибори (ексклюзивне відео)

18 вересня, 2007, 00:00

Подання до КС

18 вересня, 2007, 00:00

О.Турчинов у студії ТСН

18 вересня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / Українські новини / Р.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
18 вересня, 2007, 09:16 280
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції