Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Вибір Редакції

Анатолій Криволап покаже свій живопис


Київ, 19 березня 2009, 15:48 Друкувати

Анатолій Криволап – майстер, який мислить простором, мислить ландшафтом.

криволап
Виставка Анатолія Криволапа відкриється 27 березня, фото: www.akrivolap-akrivolap.com
Для Анатолія Криволапа кожен ландшафт ідеальне тіло для вираження певного ладу ідеї. І така метафізика ландшафту – це результат філософських узагальнень, важлива можливість осмислити топологічні структури буття.

Як остаточне узагальнення, як вираз філософського письма, результат роздумів художника про природу живопису цей живопис у нього розглядається як єдина сукупність структур в динаміці різних систем.

Мова живопису тут існує як система знаків, щільно упорядкована й укладена від найпростіших до складних рівнів. Виразність цілого в картині можлива у взаємозв’язку одного елемента з іншими, і вони поставлені в певну систему відносин.

І тут ми бачимо знову героїчну спробу об’єднати воєдино живопис і думку про живопис в одній субстанції письма.

Більше того – живопис відкриває своє справжнє буття та наміри якраз і тільки в подоланні власних кордонів, щоб залишитись над означеними кордонами уже в новій якості, якості метамови живопису.

Це кольорові горизонти, каркаси, конструкції кольору. Вони виглядають як рухлива, розпластана умовна мозаїчність принципово рівних дискретних елементів, які постійно змінюють свою конфігурацію та колір один по відношенню до іншого. Це рухлива гра, потік кольорових горизонталей в конструкції.

Така рухлива конструкція принципово не константна та нон-фінальна. Таке письмо як пошуки істини та смислу є одночасно уже і вихід за грань цього смислу, і його заперечення. Таке художнє дійство несе в самому собі також процес стирання і перезапису, нарощування вагомої маси й анулювання всього написаного одночасно. Так і створюється справжній, напружений багатовимірний простір у широкому колі культурних смислів.

Виставка триватиме з 27 березня по 19 квітня. у Національному художньому музеї України. 

Читайте також:

PinchukArtCentre представить шокотерапію Демієна Херста

Арт-ярмарок TEFAF відкрився в голландському Маастріхті

Художник Олексій Литвиненко запросив на "Прогулянку"

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності    
Для того, щоб залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь через: Або створіть новий обліковий запис
Символів залишилось: 1000