Директор Третьяковки - кавалер Почесного легіону

Орденом Почесного легіону вже нагородили керівників трьох найвідоміших музеїв Росії. Його отримали й обидва російські президенти. (Фото: Wikipedia)
Генеральний директор Третьяковської галереї Валентин Родіонов отримав у середу високу французьку нагороду - орден кавалера Почесного легіону.


"Цією нагородою ми надаємо честь усій галереї. Ви очолили галерею 1993 року, і в цей смутний час завідували субсидіями музеїв. Під вашим керівництвом для галереї було відкрито різні шляхи міжнародної співпраці, і ця співпраця почалася у Франції", - зауважив посол Франції в Росії Станіслас де Лабуле, вручаючи нагороду в будівлі французького посольства в Москві.

Разом з Родіоновим нагороди удостоїлася й головний хранитель музею Катерина Селезньова - їй було вручено знак кавалера французького ордену "За заслуги". 

Протягом останніх років Третьяковка в співпраці з різними французькими музеями реалізувала ряд спільних проектів: виставку "Російські ікони" у фонді Джанадда (Швейцарія, 1997), виставку "Роден, Клодель, Голубкіна" в Третьяковській галереї (2003), а також виставку творів Марка Шагала, що відбулася в Лаврушинському провулку 2005 року й зібрала 130 тисяч глядачів. 

Де Лабуле особливо відзначив заслуги Селезньової в підготовці виставки шедеврів французького мистецтва з музею Орсе, що відбулася минулого року, і в розробці концепції експозиції "Європа, Росія, Європа", яку було урочисто відкрито в дні проведення саміту Євросоюзу в Росії в липні 2006 року. На цю виставку прибули твори з трьох французьких музеїв: Лувру, Музею Орсе та Центру Помпіду.

"Мені дуже приємно вам подякувати за всі ці спільні проекти, які сприяли процвітанню і взаєморозумінню наших культур", - додав посол Франції. 

"Автопортрет" Марка Шагала (Фото: www.krugosvet.ru)
2005 року Третьяковка провела виставку творів Марка Шагала, що зібрала 130 тисяч глядачів.

Своєю чергою, Родіонов подякував де Лабуле за теплі слова, а також висловив подяку колишньому президентові Франції Жаку Шираку, що підписав указ про присвоєння ордену.

"За останні роки галерея провела в Москві багато зарубіжних виставок, включно з експозицією Тулуз-Лотрека і виставкою соц-арту. Попереду в нас - відновлення французьких сезонів у Москві й російських - у Франції в межах національних років", - відзначив Родіонов.

Орден Почесного легіону заснував Наполеон Бонапарт 1802 року: ним нагороджували як цивільні, так і військові заслуги.

Орденом нагороджують на підставі указу, підписаного президентом республіки за попереднім донесенням від прем'єр-міністра та голови відповідного відомства. Для набуття ступеню кавалера необхідно не тільки мати видатні заслуги, але й пропрацювати 20 років на державній службі або займатися своєю професійною діяльністю не менше 25 років.

У різні роки орден Почесного легіону одержували директор Державного Ермітажу Михайло Піотровський і директор Російського музею Володимир Гусєв.

Другий за старшинством національний орден - "За заслуги" - наймолодший орден Франції. Його заснував генерал де Голь. 

Третьяковська галерея (Фото: www.museum.ru)
Останніми роками Третьяковська галерея проводить чимало заходів спільно з європейськими музеями. (Фото: www.museum.ru)

Валентин Родіонов 1960 року закінчив Московський Архітектурний інститут. З 1989 року посідав посаду заступника міністра культури РФ. З 1993 року - генеральний директор Третьяковської галереї.

Катерина Селезньова 1975 року закінчила романо-германське відділення факультету іноземних мов Московського державного педагогічного інституту ім. Леніна. У Третьяковській галереї працює з 1981 року: вона була молодшим, а потім старшим науковим співробітником відділу зарубіжної виставкової діяльності. З 1985 року вона стала завідувачкою свого відділу. 2000 року Селезньову призначили на посаду головного хранителя Третьяковської галереї. Нині вона також очолює роботу зі збереження колекцій музею.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РИА Новости / О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
Всього коментарів: 0
Вибір редакції