Сьогодні відзначається день народження Тараса Шевченка

Тарас Шевченко© Донбасс.ua
Культурa 9 березня, 2011, 08:41 11944 10
Додати до обраного
Шевченко був не тільки поетом, а й одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва.

9 березня відзначається день народження українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Шевченко, відомий також як Кобзар, народився 9 березня 1814. Його талант проявився у написанні поезій та прози українською та російською мовами, художній та графічній творчості, громадській діяльності, філософії, політиці, фольклористиці.

Тарас Шевченко почав писати вірші у другій половині 30-х років. У 1840 р. у Петербурзі вийшла перша збірка його поезій "Кобзар", у 1845 р. — героїчно-романтична поема "Гайдамаки". В 1843—1845 роках написав цикл поезій "Три літа" (центральним твором якого є "Сон"), поему "Кавказ", послання "І мертвим і живим...", поезії "Чигирине, Чигирине", "Великий льох", "Стоїть в селі Суботові" та ін., в яких гостро виступив проти соціально-національного гноблення українського народу.

В ув'язненні писав вірші, які згодом об'єднав у цикл "В казематі". У 1854—1858 роках написав російською мовою повісті "Музикант", "Художник", "Нещасний", "Капітанша", "Близнята". Останніми прозовими творами Тараса Шевченка є повість "Прогулянка з задоволенням і не без моралі" (1856—1858) та щоденникові записи "Журнал".

В Україні у 1859 р. написав низку високих зразків інтимної та пейзажної лірики. Кілька його творів цього періоду опубліковано в журналі "Основа" та альманасі "Хата".

Тарас Шевченко був одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів (не збереглося більше 160). У 1859—1860 роках виконав офорти з творів зарубіжних та російських художників, за які отримав звання академіка гравірування.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу — Тараса Шевченка.

Читайте також:

Вручення Шевченківської премії пройде без Шкляра і Януковича

"Цікаві книжки" з Вахтангом Кіпіані. Книга "Тарас Шевченко – крёстный отец украинского национализма"

Янукович створив раду з питань відзначення 200-річчя Шевченка

Сьогодні відзначається день народження Тараса Шевченка

Культурa 9 березня, 2011, 11:26

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Українські національні новини / О.М.
Побачили помилку - контрол+ентер
Культурa 9 березня, 2011, 08:41 11944 10
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 10
  • Ганна Ганна 9 березня, 10:18 Згоден 12 Не згоден 0 Шевченко підняв дух України - Русі, дух Українців до рівня ГОРДОСТІ що ми Українці. На жаль окупанти змосковичили більшу частину Українців, пробуючи приписати собі історію Русі. ШЕВЧЕНКО ЦЕ ВИКРИВ У СВОЇЙ ТВОРЧОСТІ. відповісти цитувати Дякуємоспам ujcnm ujcnm 9 березня, 11:35 Згоден 0 Не згоден 8 галя РУСЬ была и будет и никакого отношенния к ГАЛИЦАЙСКОЙ ОКРАИНЕ называемой украина мы руськие отношенния неимеем .ШЕВЧЕНКО к твоему сведенью некогда историком небыл и не кого изобличать немог так как строил свои произведенния на своей интерпритацыи народных сказаний а уж к таким понятиям как политика и понимании политики обучен небыл так как был крепосным цитувати
Вибір редакції