КВУ вважає референдум передчасним

10 вересня, 2007, 14:19 288
Додати до обраного
Комітет виборців України вважає за необхідне відкласти проведення референдуму з питань російської мови та вступу України до НАТО.

Комітет виборців України вважає за необхідне відкласти проведення референдуму з питань російської мови та вступу України до НАТО до часів стабільності та сталої політичної та владної ситуації в країні, з метою консолідації суспільства та збереження територіальної цілісності держави.

Керівництво КВУ
УНІАН
Керівництво КВУ - Ігор Попов та Олександр Черненко
Такий висновок міститься у звіті за підсумками моніторингу Всеукраїнського громадського об’єднання “Комітет виборців України” щодо дотримання взятих Україною засадничих міжнародних зобов’язань в діяльності органів державного управління та місцевого самоврядування.

Окрім цього, КВУ рекомендує припинити спекулятивне використання питань регіональних мов та мов меншин, а також вступу України до НАТО у передвиборчій агітації та риториці, що спричиняє деструктивний вплив на свідомість виборців.

КВУ також констатує створення передумов для впровадження форм місцевої демократії.
Водночас, за висновками моніторингу, процедури місцевої демократії залишаються сьогодні здебільшого потенційними.

Причинами цього є пасивність місцевої влади щодо розвитку місцевої демократії, ігнорування місцевою владою незручних для влади місцевих ініціатив, пасивність громадян у захисті своїх прав, низький рівень правової культури як у громадян, так і у представників органів місцевого самоврядування, невіра у дієвість застосування подібних демократичних процедур, відсутність навиків реалізації власних інтересів подібних шляхом.

У своїх висновках КВУ відзначає необхідність продовження реформи місцевого самоврядування для впровадження положень Європейської Хартії місцевого самоврядування з відповідними змінами до чинного законодавства.

Також КВУ рекомендує розв’язати на законодавчому рівні проблему врегулювання та приведення до відповідності низки законів та нормативних актів для унеможливлення прийняття на рівні місцевих органів самоврядування спекулятивних рішень щодо надання регіонального статусу певній мові.

Щодо моніторингу виконання Плану дій Україна - ЄС, то у висновках моніторингу зазначається, що відповідно до цього Плану, формально створені центри безоплатної юридичної допомоги, але поширені випадки неналежного функціонування центрів, а також відсутня поширена серед населення інформація щодо самих центрів та послуг, які вони надають.

КВУ рекомендує Кабінету міністрів врахувати при підготовці реалізації плану посиленої угоди Україна - ЄС регіональну складову і запровадження відповідних європейських стандартів на місцевому рівні.

КВУ провів моніторинг з березня по серпень 2007 року за трьома основними напрямками міжнародних зобов’язань, ратифікованих Україною, а саме: Європейської Хартії місцевого самоврядування, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, Плану дій Україна-ЄС.

Моніторинг проводився в десяти областях України на базі аналізу відповідей на інформаційні запити, з відкритих інформаційних джерел та моніторингу ЗМІ.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.Ш.
Побачили помилку - контрол+ентер
10 вересня, 2007, 14:19 288
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції