Мартинюк розповів про майбутнє

13 серпня, 2007, 13:31 303
Додати до обраного
КПУ проти проведення позачергових виборів місцевих рад після парламентських виборів.

Комуністична партія України виступає проти проведення позачергових виборів місцевих рад після парламентських виборів. Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради України 5-го скликання, член політвиконкому КПУ Адам Мартинюк під час виступу на телеканалі ”Вінниччина”.

Адам Мартинюк
УНІАН
Адам Мартинюк розповів про своє бачення майбутнього політичної системи України
Як передає УНІАН, за його словами, ”зараз навколо цього питання точиться багато розмов, але Комуністична партія не підтримує ідею після парламентських виборів проводити позачергові вибори органів місцевого самоврядування”.

На думку Мартинюка, з моменту останніх виборів пройшов лише рік, і ”наші виборці ще не звикли, що тепер відповідальність за депутатський корпус лежить на політичних партіях й блоках”.

”Але у них є можливість ще 4 роки пропрацювати, і тоді, дійсно, політичні сили будуть нести на місцевому рівні відповідальність за своїх обранців”, - переконаний Мартинюк.

Також він переконаний, що майбутнє - за мажоритарною системою виборів.

За словами комуніста, ”я не погоджуюсь, що за пропорційною системою виборів майбутнє. Я навпаки кажу - за мажоритарною системою”.

Мартинюк також вважає, що потрібно надати місцевій громаді право відкликати депутата. ”На жаль, ми ліквідували цю норму і зробили ”касту недоторканих”. Нам необхідно надати право громаді і можливість на референдумі відкликати депутата”, - заявив він.

На думку політика, парламент вводив пропорційну систему виборів, виходячи з того, що ”в нашій державі все можна купити і розуміючи, що округ купити легше, ніж загальнодержавний округ”. Але, зазначив він, “ми зустрілися з іншою колізією - купляють місця у списках”.

”Тому, я вважаю, що кращої, більш справедливої системи виборів, ніж вибори депутатів від території, її громади, починаючи від Верховної ради і закінчуючи селищною радою, немає, і майбутнє саме за цією системою виборів”, - наголосив Мартинюк.


Крім того, Адам Мартинюк повідомив, що після виборів Комуністична партія України має намір домагатися ліквідації інституту місцевих державних адміністрації.

За його словами, ”суцільно в державі між державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування спостерігаються конфлікти, нормальне співіснування зустрічається у поодиноких випадках”.

Мартинюк вважає, що таке протистояння між обласною чи районною адміністрацією та відповідною радою відбувається через недосконалість законодавства, яке регулює ці відносини. ”Але головною конфліктною складовою між цими гілками місцевої влади є те, що місцеві ради обираються виборцями, а склад місцевих адміністрацій призначається їх керівником”, - сказав він.

На думку Мартинюка, залежність підлеглих місцевих держадміністрацій від керівника змушує їх виконувати накази керівництва держадміністрації, а не керуватися у своїй роботі законами й Конституцією.

”Треба, щоб всі керувалися законами й Конституцією, а не тим, що хочеться тому або іншому чиновнику. І нам більше необхідно не стільки прийняття цих законів, скільки їх виконання й дотримання всіма гілками влади”, - наголосив він.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.Ш.
Побачили помилку - контрол+ентер
13 серпня, 2007, 13:31 303
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції