Астрофізики відкрили порушення закону Ньютона в Сонячній системі

Рух в галактиці. Ілюстрація©
Деякі спостерігачі за рухом планет вважають, що другий закон Ньютона недостатньо точний.

Ізраїльський учений Мордехай Мільгром запропонував скоректувати другий закон Ньютона за підсумками спостережень за обертанням галактик.

Він заявив, що підтвердження його теорії можна виявити і при вимірюваннях руху планет в Сонячній системі. Стаття, де викладені ці дані, розміщена в електронній бібліотеці Корнеллського університету США.

Другий закон Ньютона, F=ma, вважається одним з наріжних каменів сучасної фізики. Проте з початку 1980-х років астрономи, спостерігаючи за рухом зірок в спіральних галактиках, виявили, що вони не підкоряються цьому закону. Теорія передбачала, що під час видалення від центру галактики швидкість зірок повинна зменшуватися, проте цього не відбувається.

Щоб пояснити це явище, астрономи розробили гіпотезу існування недоступної прямому спостереженню "темної матерії", чия гравітація "прискорює" зірки. Зараз ця теорія, згідно з якою темна матерія становить до 90% маси Всесвіту, вважається загальновизнаною, і вчені ведуть активні пошуки темної матерії.

Проте деякі дослідники пішли іншим шляхом і запропонували альтернативну гіпотезу. На їхню думку, справа в недостатній точності самого ньютонівського закону.

Теорію MOND (модифікованої ньютонівської динаміки) в 1980-і роки і почав розвивати ізраїльський учений Мордехай Мільгром з Центру астрофізики Інституту імені Вейцмана.

У своїй новій статті Мільгром повідомляє, що йому вдалося вирахувати ефект, який підтверджує модифіковану ньютонівську динаміку навіть при спостереженнях за рухом планет Сонячної системи і космічних апаратів або подвійних пульсарів.

Передбачений ним ефект - сила, яка відштовхує об'єкти в просторі вище або нижче за площину Сонячної системи і в той же час притягає ті, які лежать в цій площині.

Вчений зазначає, що величина ефекту перебуває на межі чутливості сучасної наглядової техніки, проте його вивчення дозволить або виміряти ефект, або уточнити теоретичні моделі.

Читайте також:

Вчені відкрили океан під поверхнею супутника Сатурна

Життя на Землі зародилося завдяки метеоритному бомбардуванню

Фотографію Ейнштейна з язиком продали за 75 тисяч доларів

Вчені показали чорну діру зсередини

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РИА Новости / Н.Д.
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 3
  • Рогёр Рогёр 17 грудня, 15:25 Згоден 0 Не згоден 0 Весь мир уже давно считает, что Ньютоновская физика - это лишь частный случай релятивистской физики при малых скоростях. Физика Ньютона неточна - это известно еще с начала 20-го века. И надо ж было какому-то еврейскому ученому еще раз это открыть? :) ЛОЛ відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції